Seime – spaudos konferencija „Lietuva – po kovo 17- osios įvykių“ (video) (1)

„Už teisingumą“ | DELFI, S.Mažeikos nuotr.

„Už teisingumą“ | DELFI, S.Mažeikos nuotr.

Šiandien, kovo 22 d. 11.00 val. Seime vyks Tautininkų sąjungos pirmininko, Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija „Lietuva – po kovo 17- osios įvykių“. Dalyvaus sąjūdžio „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės nariai: aktorius Gediminas Storpirštis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas bei Nepartinio demokratinio judėjim oatstobas Šarūnas  Valentinavičius.

„Aptarsime judėjimo „Už teisingumą“ tolimesnius veiksmus ir galimas politines priemones įgalinančias visuomenę įtakoti ir keisti padėtį Lietuvoje siekiant, kad visuomeniniame ir politiniame gyvenime Lietuvoje atsirastų daugiau pasitikėjimo teisingumą ir saugumą užtikrinančiomis valstybinėmis institucijomis. Priminsime seniai pribrendusią būtinybę kuo skubiau steigti ypatingojo prokuroro instituciją. Šiuo klausimu Seime esu įregistravęs įstatymo projektą Nr. XIP-3997, kuris nežiūrint jo didelės svarbos, deja, be jokių paaiškinimų  į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę nebuvo įtrauktas“, – sakė tautininkų lyderis Gintaras Songaila.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliacija ČIA.

Klausimus vykstant spaudos konferencijai galima užduoti internetu ČIA (nuoroda veiks prasidėjus renginiui).

„Valdžia nebegali patenkinti  tautos lūkesčių, o tauta to pakęsti nebenori“  – tai vienas svarbiausių leitmotyvų, nuskambėjęs iš signataro R.Ozolo lūpų, kuriais jis apibūdino šiandienos situaciją Lietuvoje. Kalbėdamas apie kovo 17-ąją Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje vykusį visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“  mitingą, R.Ozolas pabrėžė, kad  šis žmonių susibūrimas  vyko ramiai, oriai ir teisingai. Jo žodžiais, žmonės mitingavo ne dėl kokių nors mokesčių, atlyginimų, o dėl teisingumo, o tai visiškai naujas reiškinys.

Signataras pastebėjo, kad manifestavo ne minia, o tauta,  ir tai yra didelis laimėjimas.  R.Ozolas atkreipė dėmesį, kad dėl rengiamo mitingo buvo paskleista nemažai klaidinančios informacijos, o dėmesys bandytas nukreipti į tą pačią dieną vykusį lenkų tautinės mažumos streiką  dėl naujojo Švietimo įstatymo. Padėtį vyriausybėje signataras įvardijo kaip valdžios kovą dėl kontrolinio akcijų paketo  ir patikino, kad judėjimas „Už teisingumą“ ragins eiti teisės atkūrimo, o ne teisės paneigimo keliu.

G.Storpirštis pastebėjo, kad per 22 šalies nepriklausomybės metus atsivėrė teisinės valstybės spragos, o akivaizdus atotrūkis tarp kalbų ir darbų skatina žmonių pilietinį ir visuomeninį  aktyvumą.

Š.Valentinavičius akcentavo, kad kovo 17-ąją įvykęs mitingas sukėlė bangą, kad Lietuva gyva, o judėjimas „Už teisingumą“ įgijo sparnus.

Seimo narys G.Songaila tvirtino, kad  šalies parlamente buriasi visuomeninį  judėjimą remiantys parlamentarai ir stiprėja viltis, jog iki naujųjų Seimo rinkimų rudenį dar  galima daug nuveikti šalies žmonių labui.  Vienas iš pavyzdžių – Ypatingojo prokuroro įstatymo projektas, kurį jau senokai įregistravo Seimo narių grupė. Judėjimas „Už teisingumą“ savo mitinge priėmė reikalavimą, kad būtų priimtas toks įstatymas, įvedantis nepriklausomo, Seimo paskirto prokuroro instituciją itin svarbioms byloms.  Atsiranda galimybė judėjimui bendradarbiauti su Seimo narių grupe jau šioje kadencijoje. Jei bus pasiekti konkretūs rezultatai, tauta pajus, kad visos manifestacijos turi prasmę, atsiras daugiau vilties, kad kažką šioje valstybėje dar galima iš esmės pakeisti.

Signataras R.Ozolas patikino, kad judėjimas „Už teisingumą“ burs į mitingus ir ateityje, žadins žmones  visoje Lietuvoje,  bus tikra, o ne tariama opozicija, kokia yra šiuo metu Seime, valdžios teisinei „pelkei“.  Beje, būsimuosius Seimo rinkimus jis įvardijo politinės pelkės nacionaline melioracija.  R.Ozolas tvirtino, kad vis augančio ir stiprėjančio visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“ tikslas – nuolatinė valdžios priežiūra bei valstybės atkūrimas ir tautos sustiprinimas. “Turime siūlo galą ir išvyniosime visą kamuolį“, – sakė R.Ozolas.   Į klausimą, kaip judėjimas ketina bendradarbiauti su partijomis, R.Ozolas tvirtino, kad tai tolimesnių veiksmų bei apsisprendimų dalykas ir neketinama likti nuošalyje nuo judėjimo santykio su politinėmis partijomis apibrėžimo, nors pats judėjimas Seimo rinkimuose nedalyvaus, kaip nors formalizuotis ir registruotis kaip politinė organizacija neketina.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą (lrs.lt video):

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė