Gintaro radiniai Metelių regioniniame parke (0)

Dusios gintaras | Metelių parko direkcijos nuotr.

Dusios gintaras

Kalbant apie gintarą kaip Lietuvos auksą, reikia pasakyti, kad jo randama daug kur. Jau priešistoriniais laikais buvo žinoma, kad didžiausi gintaro šaltiniai yra Baltijos pakraščiuose. Buvo manoma, kad gintaras yra tik Baltijos jūros dovana. Tačiau vėlesniais laikais gintaras buvo iškasamas ir iš žemės. Kur jis buvo kasamas ir kiek jo buvo surasta, sunku nustatyti.

Gintaras randamas ir Metelių regioniniame parke. Jau buvo rašyta apie gintarą rastą prie Dusios ežero, pasirodo Dusios ežero pakrantė nėra vienintelė vieta Metelių regioniniame parke, kur galima aptikti gintaro. Pasirodžius informacijai apie radinį, atsiliepė ir daugiau laimingųjų. Parko teritorijoje, ant terasos iškilusios Obelijos ir Metelio ežerams atsiskyrus nuo Dusios, apsuptas miškų yra nedidelis Statiškės kaimas. Kaip pasakoja vietos gyventojas, kaimo teritorijoje irgi randama gintaro.

Vienas gintaro gabalas rastas įšalusiame arime. Visas jo dydis neaiškus, nes rastas gintaras su nuskeltu šonu. Kitas, kiek mažesnis, rastas per kaimą pratekančiame upelyje. Tikėtina, kad teritorijose prie ežerų galima surasti ir daugiau gintaro.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė