Gargžduose pasaulinio garso paroda (video) (4)

Karavanas adatos galvutėje

Karavanas adatos galvutėje

Į Lietuvą iš JAV pirmą kartą atkeliavo armėno Vladimiro Kazariano, vienintelio tokio pasaulyje, mažų apimčių darbų paroda „Pasaulio stebuklai“. Ekspozicija bus rodoma Gargždų krašto muziejuje iki šių metų balandžio 16 dienos.

„Jerevane gyvenantis menininkas, kurio darbų yra Luvre ir kituose garsiausiuose pasaulio muziejuose, o tarybiniais metais jo darbus įteikdavo į Armėniją atvykusiems pasaulio galingiesiems, jau yra sulaukęs 90-ies. Bet jis dirba toliau, daro tai, ką darė visą savo gyvenimą“ – „Vakarų ekspresui“ sakė parodos kuratorius Norairas Armenas Arutiunianas.

Parodoje eksponuojamas mažiausias pasaulyje griežiantis smuikas, Kristaus galvą ant žmogaus plauko ar adatos skylutėje telpantis kupranugarių karavanas su varovais. Sunku patikėti, kad išgręžtame plauke skulptorius sutalpino pilną žmonių stadioną su futbolininkais.

Eksponatus apžiūrėti galima per specialias stiklines kolbas, kuriose sumontuoti mikroskopai.

Kyla klausimas kaip menininkas sukūrė unikalius meno dirbinius. Pasirodo, kad visus darbus menininkas padarė savomis rankomis pagal savitą technologiją. Miniatiūrų gamybai Vladimiras Kazarianas iš plieno ir deimantų kuria instrumentus, kurių gamybai prireikia daugiau laiko, nei miniatiūrinėms skulptūroms.

Miniatiūrinių skulptūrų genijus šiuo metu kuria darbą, sujungiantį Lietuvos, Latvijos ir Estijos motyvus: Vilniaus katedros, Rygos laisvės statulos ir Senosios Talino rotušės statulėles.

Vladimiro Kazariano dirbinių parodos visame pasaulyje yra sulaukusios didžiulio pasisekimo. Mažiausias pasaulyje griežiantis smuikas ir Gineso rekordų knygoje įrašytas.

httpv://youtu.be/SFrry-i8KpM

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė