Didysis hadronų greitintuvas pasieks pajėgumo rekordą (0)

Mokslininkai, dirbantys su Didžiuoju hadronų greitintuvu „CERN“ laboratorijoje, pranešė, kad jau naktį iš kovo 24 į 25 dieną pabandys pasiekti rekordinę 4 elektronvoltų (eV) galią. Tiesa, pirmieji dalelių susidūrimai numatomi šių metų balandžio mėnesį.

Darbai, laikinai nutraukti 2011 m. pabaigoje, vėl atnaujinti šių metų kovo 15 dieną. Tai daroma pagal numatytą programą žiemos sezono metu siekiant sumažinti išaugusį elektros energijos poreikį ir greitintuvo išlaikymo kaštus.

„CERN“ valdymo centras pluoštų energiją atsargiai didina nuo pat greitintuvo paleidimo 2008 metais. Dabartinis 4 TeV energijos lygis bus 14 proc. didesnis už ankstesnį greitintuvo galingumo rekordą. Eksperimentai su 4 eV galia tęsis iki lapkričio mėnesio, o tada prasidės atnaujinimo darbai, kurie truks 20 mėnesių.

Šiemet be kitų darbų bus toliau vykdomos Higgso bozono – hipotetinės elementariosios dalelės, suteikiančios Visatai masę paieškos.

Didysis hadronų greitintuvas yra galingiausia ir didžiausia tokio tipo laboratorija Žemėje. Jos tunelių ilgis po žeme siekia 27 kilometrus.

 

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė