Žemės dieną filmas apie gandrus ir eko paroda (nuotraukos, video) (0)

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Žemės diena. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, kaip ir kasmet, buvo iškilmingai pakelta Žemės vėliava.

2012 m. mūsų šalis šią šventę pažymėjo jau dvidešimt pirmą kartą. Jungtinės Tautos šią pasaulinę dieną oficialiai įteisino 1971 metais. Buvo pasirinkta pavasario lygiadienio data. Atsiliepdama į Žemės dienos iniciatoriaus Dž. Makonelio (John McConnell) kreipimąsi, 1992 m. tuometė Lietuvos Aukščiausioji Taryba nutarė kovo 20-ąją paskelbti Žemės diena ir mūsų šalyje. Šiuo metu Pasaulinę žemės dieną mini daugiau kaip 175 pasaulio valstybės.

Lygiai vidurdienį Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas tarė sveikinamąjį žodį. Po jo kalbos iškilmingai pakeltą Žemės vėliava.

Šiltą ir mielą nuotaiką sukūrė P. Mašioto pradinės mokyklos mokinių folkloro ansamblis.

Tuomet visus susirinkusius J.Šimėnas pakvietė į Seimo trečiuosiuose rūmuose esantį Europos informacijos biurą. Čia įvyko susitikimas su P. Abukevičiaus premijos laureatu Mantu Jancevičiumi. Autorius pristatė geriausią 2011 m. dokumentinį filmą apie gamtą  „Gandrai visada grįžta namo“. Susirinkusi publika, neslėpdama susižavėjimo, žiūrėjo filmą apie gandrų gyvenimą. Po filmo M.Jancevičius susirinkusiems išdalino kalendorius, kuriuose nėra nei metų, nei mėnesių, bet su nuostabiomis paukščių nuotraukomis.

Renginį apvainikavo neįgaliųjų ugdymo centro „Viltis“ eko parodos „Myliu savo namus“ atidarymas Europos informacijos biure.

Parodoje demonstruojami neįgaliųjų centro bendruomenės sukurti darbeliai iš antrinių žaliavų. Atidarymo metu kalbėjo parodos globėja Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, „Vilties“ centro direktorė, mokytojai.

httpv://youtu.be/UqUs87nHp9A

Iškilmingas Žemės vėliavos pakėlimas

httpv://youtu.be/o5DrExzI7oc

Dainuoja P. Mašioto pradinės mokyklos mokinių folkloro ansamblis

httpv://youtu.be/F9zf7ydD6uM

Filmas „Gandrai visada grįžta namo“

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė