Atveria duris V.Vizgirdos tapybos ir piešinių paroda (0)

Viktoras Vizgirda. Autoportretas. 1959 m. | juskusgallery.com

Viktoras Vizgirda. Autoportretas. 1959 m. | juskusgallery.com

Kovo 21 d. pirmoji privati Vilniuje dailės galerija „Juškus gallery“ vilniečiams ir sostinės svečiams atvers nematytą praėjusio amžiaus išeivijos tapybos klasiko Viktoro Vizgirdos (1904-1993) tapybos lobyną. Dvidešimt vieną paveikslą sujungusi retrospektyva rengiama artėjant 20-osioms dailininko mirties metinėms. Paroda surinkta iš privačių kolekcininkų turimų darbų ir šeimos fondų.

„Parodą rengiame norėdami pagerbti žymų išeivijos dailininką, kuris savo talentą atskleidė jau Lietuvoje, tačiau likimo buvo nublokštas į JAV. Nors prieškariniai menininko kūriniai saugomi muziejuose, didelė dalis emigracijoje sukurtų jo darbų beveik nežinomi mūsų dailės mylėtojams“, – sako „Juškus gallery“ direktorius Donatas Juškus.

V. Vizgirda gimė 1904-aisiais, mokėsi Kauno meno mokykloje, lankė J. Vienožinskio tapybos studiją. Metus studijavo Paryžiuje, buvo Nepriklausomųjų dailininkų grupės, „Ars“ narys. Tarpukariu dailininkas išgarsėjo moderniais peizažais, kaip turintis originalią spalvinę viziją, siekiantis plastinės ekspresijos dailininkas. Vėliau V. Vizgirda dėstytojavo ir vadovavo Vilniaus dailės akademijai. 1944-aisiais pasitraukė į Vokietiją, o 1950-aisiais – į JAV. Už kūrybinę veiklą V. Vizgirda ne kartą apdovanotas Lietuvoje ir JAV, 1980 m. pelnė JAV lietuvių bendruomenės Kultūros tarybos dailės premiją.

Anot menotyrininkės Nijolės Tumėnienės, dar tobulindamasis Paryžiuje, V.Vizgirda susižavėjo impresionizmu, A. Matisse’u ir P. Bonnard’u – tai darė įtaką jo tapybos pobūdžiui. „Dailininkas paprastai rinkosi nesudėtingus motyvus ir, naudodamas sodrią tapybą, meistriškai derindamas šiltas ir šaltas spalvas, siekė spalvinio išraiškingumo“, – teigia N. Tumėnienė. Pasak jos, V. Vizgirdos darbai ekspresyvūs, tapoma plačiais potėpiais, siekiant nuotaikingumo, žaidžiama didelėmis dekoratyviomis spalvinėmis dėmėmis.

Pirmoji privati Vilniaus dailės galerija „Juškus gallery“ yra surengusi apie 170 autorinių ir grupinių teminių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Galerijos pristatoma lietuvių tapybos klasika sėkmingai eksponuota Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke (JAV), Suomijoje, Lenkijoje. „Juškus gallery“ palaiko ryšius žinomais Europos šalių dailininkais ir galerijomis, kurios atstovauja XX a. Vakarų Europos modernizmo klasikos dailę.

Paroda prasidės šių metų kovo 21 d. ir baigsis balandžio 20 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė