Atidaroma Vijos Tarabildienės akvarelės darbų paroda (2)

Vija Tarabildienė | asmeninė nuotr.

Vija Tarabildienė

Kovo 21 d., 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Vijos Tarabildienės akvarelės darbų paroda „Tapatybės mozaika“.

„Ši kolekcija, yra dalis mano Jubiliejinės parodos „Tapatybės mozaika“, kuri 2012 metų gale bus rodoma Vilniaus Rotušėje. Dauguma mano darbų atlikti autorinės akvarelės technika, kuri man leidžia pasakyti daugiau nei greita ekspromtu nulieta akvarelė. Savo kūrybinius darbus dažnai kuriu ciklais. Dėl vietos stokos galerijoje rodysiu tik po porą, trejetą darbų iš ciklų. Savo darbais siekiu stiprinti lietuviškos kultūrinės tapatybės pagrindus bei mūsų istorinę atmintį. Kuriu turėdama šiuolaikinio žmogaus mąstymą, tačiau kartu intuityviai tarsi grįžtu į laiką, kai žmogus dar nebuvo atskirtas nuo gamtos. Kai visa buvo viena. Jaučiu ypatingą asmeninį kaip žmogaus ir kaip menininkės santykį su baltų kultūrine tradicija ir neretai savo akvarelinėse kompozicijose ieškau senųjų ženklų bei žmogaus būties esmės ryšio.

Tarabildienė. In memoria Prūsa

Tarabildienė. In memoria Prūsa

Labai pritariu maestro Juozo Miltinio posakiui – „Naujovių ieškojimas, stovint nugara į istoriją, yra graibymasis tamsoje“. Visa tai ir atsispindi mano kūryboje. Savo idėjoms gyvybę įkvepiu spalvomis ir linija.“, – apie savo parodą kalbėjo menininkė.

Tarabildienė. Jorė. Iš ciklo „Etninės šventės“

Tarabildienė. Jorė. Iš ciklo „Etninės šventės“

Dailininkė gimė 1942m. Šiauliuose, baigė Vilniaus dailės institutą, Tapybos fakultete įgydama freskos-mozaikos dailininkės specialybę. Nuo 1968 dalyvauja daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje. 1973–89 sukūrė per 20 sieninės tapybos darbų architektūroje. Nuo 1980 – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė. 1992–2001 – grupės „Aqua 12“ narė, nuo 2001 – grupės „A“ narė. Nuo 1998 dėsto akvarelinę tapybą Dizaino mokymo centre, Vilniuje. Aktyviai dalyvauja kuruojant įvairias parodas.

Tarabildienė. Baltų ratas

Tarabildienė. Baltų ratas

Vija Tarabildienė yra apdovanota: 1997 – parodoje „Lietuvos peizažas“ LDS premija 1998 – dailės parodoje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 80-mečiui, Kauno paveikslų galerijoje, diplomu 2001 – tarptautinėje Baltijos akvarelės trienalėje diplomu ir LDS prizu 2005 – III Teofilio Petraičio premija konkurse „Lietuvos kelias“.

Dailininkės darbų yra Vilniaus dailės muziejuje, Žemaičių dailės muziejuje, Vilniaus dailės akademijos muziejuje, Paryžiaus universiteto bibliotekoje ir privačiose kolekcijose JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Norvegijoje, Švedijoje, PAR, Kanadoje.

Dailininkės darbų kolekcija Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galeriją (Šv. Jono g. 11, Vilnius) puoš iki balandžio 20 d.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas: I–IV 9–17 val. V 9–15 val. 45 min.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Eglė V.:

    LYGIADIENYJE taip ir turi būti – tokią parodą verta aplankyti…

  2. Alva:

    ”Baltu ratas”-nuostabus! Sveikinu,Tave,Vija! Alva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė