Bus iškelta Žemės vėliava (0)

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

„Suomi NPP“ palydovo Žemės nuotr.

Kovo 20-ąją, kaip ir kasmet, per Pasaulinę žemės dieną, sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo, vidurdienį, bus iškelta Žemės vėliava. Europos informacijos biure, kuris įsikūręs Seimo trečiuosiuose rūmuose, bus parodytas Petro Abukevičiaus premijos laureato Manto Jancevičiaus kino pasakojimas „Gandrai visada grįžta namo“, kuris buvo išrinktas geriausiu 2011 m. dokumentiniu filmu apie gamtą.

Žemės vėliavos bus iškeltos ir per kitus renginius, į kuriuos visuomenę pakvies aplinkos apsaugos institucijos, saugomų teritorijų direkcijos, savivaldybės, aukštosios ir bendrojo lavinimo mokyklos, nevyriausybinės organizacijos.

Aplinkos ministerija Pasaulinei žemės dienai skirtą minėjimą rytoj surengs Kaune kartu su knygas gamtos tematika leidžiančia „Lututės“ leidykla. „Girstučio“ kultūros ir sporto centro rūmuose susirinks arti šešių šimtų jaunųjų gamtos bičiulių iš visos Lietuvos. Jie Pasaulinę žemės dieną čia pažymės kartu su savo mokytojais, aplinkosaugos institucijų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų atstovais. Aktyviausiems gamtos bičiuliams ir jų vadovams bus įteikti apdovanojimai. Po minėjimo moksleiviai lankysis Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, Zoologijos sode ir VDU Botanikos sode.

Šiemet Žemės dieną mūsų šalis pažymės jau dvidešimt pirmą kartą. Jungtinės Tautos šią pasaulinę dieną oficialiai įteisino 1971 metais. Jai buvo pasirinktas pavasario lygiadienio laikas. Atsiliepdama į Žemės dienos iniciatoriaus Dž.Makonelio (Johno McConnello) kreipimąsi, 1992 m. tuometė Lietuvos Aukščiausioji Taryba nutarė kovo 20-ąją paskelbti Žemės diena ir mūsų šalyje. Šiuo metu Pasaulinę žemės dieną mini daugiau kaip 175 pasaulio valstybės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė