Prezidentė aptarė galimybes supaprastinti viešųjų pirkimų tvarką kultūros sektoriui (0)

Ž.Plytnikas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Ž.Plytnikas ir D.Grybauskaitė

Kovo 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Viešųjų pirkimų tarnybos vadovu Žydrūnu Plytniku aptarė galimybes supaprastinti viešųjų pirkimų tvarką kultūros sektoriui. Susitikime taip pat kalbėta apie Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta išimtis dėl viešųjų pirkimų procedūrų taikymo politinėms partijoms.

Prezidentės teigimu, unikalios kūrėjo veiklos negalima sutapatinti su paprasta ūkine veikla, o meno kūriniams ar atlikėjų paslaugoms pirkti negalima taikyti tokių pačių procedūrų, kurios taikomos įprastoms prekėms įsigyti. Paprastesnę, mažiau biurokratizuotą viešųjų pirkimų tvarką kultūros įstaigoms galima nustatyti poįstatyminiais teisės aktais, o Viešųjų pirkimų tarnyba turėtų kultūros įstaigoms patvirtinti aiškią kultūros sričiai pritaikytą viešųjų pirkimų metodiką.

Prezidentės teigimu, Viešųjų pirkimų tarnyba ir kitose srityse galėtų pateikti Viešųjų pirkimų įstatymo įgyvendinimo paaiškinimus bei rekomendacijas, kad ir kontroliuojančioms, ir įgyvendinančioms institucijoms būtų lengviau susigaudyti procedūrose.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su Žydrūnu Plytniku taip pat buvo aptartos praėjusią savaitę Seime priimtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos. Įvertinus visas pastabas, nuomones ir išanalizavus ES šalių praktiką ir patirtį, sprendimą dėl šių pataisų Prezidentė priims artimiausiu metu.

Primename, kad Kultūros ministras Arūnas Gelūnas praėjusią savaitę kreipėsi į Prezidentūrą dėl Viešųjų pirkimų įstatymų pataisų. Kultūros ministras atkreipė dėmesį į tai, kad Seimo posėdyje priimtose Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo pataisose suteikta išlyga netaikyti Viešųjų pirkimų įstatymo politinėms partijoms neatspindi visų problemų, susijusių su šio įstatymo taikymu, ypač meno kūrėjų lūkesčių dėl neproporcingai didelės administracinės naštos.

Daugiau kaip 30 tūkstančių šalyje veikiančių ne pelno organizacijų neturi galimybių tinkamai įgyvendinti Viešųjų pirkimu įstatymo, kadangi sudarant santykinai mažos vertės sutartis būtina laikytis procedūrų, numatytų Viešųjų pirkimų įstatyme, o tai reikalauja neproporcingai daug laiko ir pastangų. Tokiose organizacijose paprastai dirba tik 1-3 darbuotojai. Dar didesnę administracinę naštą patiria Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių teatrai, koncertinės įstaigos, bibliotekos, muziejai, kultūros centrai taip pat nevalstybinės įstaigos ir organizacijos, atlikdamos supaprastintus pirkimus, kai jų vertė viršija mažos vertės pirkimų ribas.  Šios kultūros įstaigos dažniausiai turi per mažus žmogiškuosius išteklius viešųjų pirkimų procedūroms vykdyti.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė