Tvarkomas Novoraisčio ornitologinis draustinis (0)

Tvarkomas Novoraisčio ornitologinis draustinis, vstt.lt nuotr.

Tvarkomas Novoraisčio ornitologinis draustinis, vstt.lt nuotr.

Panemunių regioninio parko direkcija informavo, kad pradėtas tvarkyti Novoraisčio ornitologinis draustinis, plytintis daugiau kaip 800 ha plote. Draustinyje skaičiuojama daugybė paukščių rūšių, įtrauktų į Europos Sąjungos saugomų rūšių sąrašus. Labiausiai Novaraistį pamėgo migruojančios gervės ir žąsys. Draustinio tvarkymo metu pašalinti krūmai ir menkavertė sumedėjusi augmenija, kad būtų atkurtos buveinės, tinkamos retiems paukščiams.

Novaraistis septintojo dešimtmečio pradžioje buvo paverstas eksploatuojamu durpynu, vėliau durpių gavyba buvo baigta. Išeksploatuotos pelkės plynėse ėmė telktis migruojantys paukščiai.

Pasak Panemunių regioninio parko direkcijos vyr. ekologo Raimundo Giedraičio,  vykdant stebėjimus buvo rasta daugiau 30 čia įsikūrusių ar stebimų tik migracijos metu į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytų ir saugomų Europos sąjungoje paukščių rūšių. Nuo 2004 metų ši teritorija yra „Natura 2000“ tinklo dalis – svarbi teritorija migruojančių pilkųjų gervių (Grus grus) ir perinčių upinių žuvėdrų (Sterna hirunda) apsaugai.

Dėl natūralių gamtoje vykstančių procesų, vandens lygis draustinio teritorijoje pakilo daugiau nei tikėtasi. Teritorija ėmė apaugti krūmais ir nendrėmis, tapo nepatraukli čia anksčiau perėjusioms retoms paukščių rūšims ir  migruojančioms gervėms.

Panemunių regioninio parko direkcijos ir Šakių miškų urėdijos specialistai, dalyvaujant Lietuvos ornitologų draugijai parengė naują teritorijos tvarkymo programą. Atšalus orams šių metų sausio pabaigoje prasidėjo  teritorijos tvarkymo darbai. Apie 60 ha teritorijoje pašalinti krūmai ir menkavertė sumedėjusi augmenija, pašalinti krūmai ir nendrės iš 30 ha teritorijos.  Per rekordiškai trumpą laiką (iki kovo mėnesio) buvo atlikti visi numatyti darbai 2011–2012 metų žiemai. Vėliau teritorija vėl bus tvarkoma rudenį, pasibaigus paukščių migracijai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė