Vilniuje – lenkų nacionalistų mitingas prieš Lietuvos švietimo įstatymą (17)

delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.Kovo 17 d. Lietuvos lenkų nacionalistai Vilniuje surengė mitingą prieš naują mokymo tvarką lenkų mokyklose. Be lenkų mitinge dalyvavo ir kai kurios rusų organizacijos.

Lrytas.lt praneša, kad nebuvo išvengta ir incidentų. Vilniaus apskrities policijos vadui Sigitui Mecelicai per garsiakalbį mitingo dalyviams aiškinant mitingo taisykles, prie policininko puolė šaukdamas: „Po polsku!“ („Lenkiškai“) puolė Lenkijos laikraščio „Goniec“” žurnalistas Aleksandras Pruschinskis. Susirinkusiems žurnalistams jis bandė  aiškinti, kad lenkų mitinge policija turi kalbėti lenkiškai ir apstumdė žurnalisto pažymėjimą parodyti paprašiusį fotografą.

Nors leidimas buvo išduotas mitinguoti 2 tūkst. žmonių, policija pranešė, kad protesto akcijoje dalyvavo virš 3 tūkstančio žmonių.

Mitingo dalyviai surengė eitynes Gedimino prospektu nuo Seimo iki Vyriausybės, kur ir įvyko mitingas. Eisenos dalyviai nešė plakatus lenkų, anglų ir lietuvių kalbomis: „Tautinių mažumų švietimo sistemos naikinimui – ne!“, „Apginsime tautinių mažumų švietimą Lietuvoje!“, „Stop minority discrimination“ (Sustabdykite mažumų diskriminaciją), „Ne – tautinių mažumų švietimo likvidacijai“, „Lauk reformatorių Steponavičių“, „Streikuosime!”…

Mitinguotojams atėjus prie Lietuvos vyriausybės, per garsiakalbius buvo paleistas Europos Sąjungos himnas.

Lenkų nacionalistams pasivadinusiems Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetu Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą mitinguoti prie Vyriausybės iki 14 val. 30 min.

Mitingo organizatoriai reikalauja,kad lietuvių kalbos brandos egzaminas lietuviškų ir lenkiškų mokyklų moksleiviams nebūtų vienodas ir, kad į privalomųjų egzaminų sąrašą vietoje lietuvių kalbos būtų lenkų kalbos egzaminas, kad kai kurių dalykų nebūtų mokoma lietuvių kalba.

Mitinge pasisakęs ekstremaliomis pažiūromis garsėjantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos veikėjas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis prabilęs lenkiškai tapatino kovą už lenkiškumą su kova už Romos Katalikų tikėjimą…

„Buvome šv. Mišiose Aušros Vartų koplyčioje. Ir kunigas sakė, kad kova už lenkišką mokyklą, tai ir kova už šventą Romos Katalikų tikėjimą. Nes būtent lenkų mokyklose 100 proc. vaikų lanko religijos pamokas“, – delfi.lt cituoja V.Tomaševskį.

Tuo metu šeštadienio rytą prie Vilniuje įsikūrusios Lenkijos ambasados taip pat surengtas piketas. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lietuvių tautinės mažumos švietimo problemas kaimyninėje šalyje – praneša ELTA.

„Visi vienaip ar kitaip žinome apie nelengvą situaciją gausiai lietuvių gyvenamuose Punske ir Seinuose, tad nusprendėme prisidėti prie to, kad šiems klausimams būtų skirta daugiau dėmesio. Nuolatos girdime, kad trūksta vadovėlių lietuvių kalba, sparčiai mažėja veikiančių lietuviškų mokyklų skaičius, todėl parengėme kreipimąsi į Lenkijos vadovus, kuriame prašome užtikrinti tautinių mažumų teisę į švietimą sava kalba“ – ELTA cituoja vieno piketo rengėjų Lino Kojalos žodžius.

Taip pat pranešama, kad aukščiausiems Lenkijos valdžios atstovams skirtą kreipimąsi ambasados darbuotojai priimti iš piketo dalyvių griežtai atsisakė.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė