Pritarta siūlymui taikyti mokesčio pelno lengvatą į filmų gamybą Lietuvoje investuojantiems asmenims (0)

efoto.lt, kosmozova nuotr.

efoto.lt, kosmozova nuotr.

Kultūros ministerijos parengtai įstatymo pataisai, kurią pateikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas V. Stundys, kovo 15 d., plenariniame posėdyje pritarė Lietuvos Respublikos Seimas. Įstatymo projekto tikslas – paskatinti Lietuvos ar užsienio vienetą, veikiantį per nuolatinę buveinę, neatlygintinai suteikti lėšų filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje, suteikiant tokioms Įmonėms pelno mokesčio lengvatą. Tokiu būdu siekiama sudaryti palankias sąlygas filmų gamybai Lietuvoje, pritraukti užsienio filmų gamintojus savo filmus gaminti Lietuvoje naudojantis Lietuvos ūkio subjektų teikiamomis paslaugomis.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad Įmonės, neatlygintinai suteikusios lėšų filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje, mokestiniu laikotarpiu, kuriuo filmo arba jo dalies gamybai buvo neatlygintinai suteiktos lėšos, turėtų teisę iš apmokestinamųjų pajamų atskaityti (perkeltį į sąnaudas) 75 procentus filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje neatlygintinai suteiktų lėšų, o mokėtiną pelno mokestį sumažinti visa neatlygintinai suteiktų lėšų suma.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad neatlygintinai suteiktų lėšų suma neviršytų 20 procentų viso filmo arba jo dalies gamybos sąnaudų Lietuvoje biudžeto. Toks procentas numatytas dėl dviejų priežasčių. Pirmiausiai tokį arba labai artimą procentą taiko dauguma Europos valstybių, kurios naudoja panašų kino gamybos skatinimo mechanizmą. Tokio procento tikisi ir Lietuvos filmų gamintojai, nes tai padėtų Lietuvai išlikti konkurencingai pasaulio ir Europos kino gamintojų žemėlapyje.

Įstatymo projekte siūloma neatlygintinai suteiktoms lėšoms pelno mokesčio lengvatą taikyti tuo atveju, jeigu filmo gamintojas filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje planuoja išleisti ne mažiau kaip 1 000 000 litų. Ši priemonė skatintų vidutinio ir didesnio biudžeto filmų gamybą Lietuvoje. Analogišką ar net didesnę ribą yra nustačiusios ir kitos valstybės (Čekija, Kroatija, Latvija).

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė