Seime G. Songailos spaudos konferencija apie vyriausybės krizę ir energetinę nepriklausomybę (video) (2)

E.Skrupskelis, G.Songaila, A.Akstinavičius | Alkas.lt nuotr.

E.Skrupskelis, G.Songaila, A.Akstinavičius | Alkas.lt nuotr.

Kovo 15 d. 11.30 val.  Seimo Spaudos konferencijų salėje prasidės Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos dviejų dalių spaudos konferencija. Pirmoje dalyje  (11.30–12.00 val.) bus aptarta Gilėjanti Vyriausybės krizė ir neseniai susikūrusio politinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ vardu bus pateikti vertinimai ir pasiūlymai kaip šią krizę būtų galima sėkmingai įveikti.

Susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“  vardu be Tautininkų sąjungos pirmininko, seimo nario Gintaro Songailos kalbės Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Arvydas Akstinavičius.

Antroje spaudos konferencijos dalyje (12.00–12.45) bus aptarti kovo 14 d. vykusios tarptautinė konferencijos „Atominė elektrinė ir (ar) energetinė nepriklausomybė“ rezultatai, pristatomos šios konferencijos išvados ir pasiūlymai. Dalyvaus: Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys, Lietuvos Respublikos Trišalės Tarybos Energetikos komiteto pirmininkas Algirdas Jaruševičius, o tai pat svečias – Rusijos Dūmos narys Aplinkosaugos komisijos pirmininko pavaduotojas Maksim Šingarkin.

___________________________

Žiūrėkite tiesioginę transliacija ČIA.

Klausimus vykstant spaudos konferencijai galima užduoti internetu ČIA (nuoroda bus įjungta prieš prasidedant renginiui).
__________________________

1-oji spaudos konferencijos dalis skirta aptarti Vyriausybės krizei

Susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ nariai (iš kairės): Lietuvos centro  partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius | Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ nariai (iš kairės): Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius | Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Pirmoje spaudos konferencijos dalyje Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila  informavo apie įregistruotą Vyriausybės įstatymo 34str. pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo Ministrui pirmininkui būtų suteikta teisė Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka panaikinti ministrų priimtų teisės aktų galiojimą. Seimo narys šį pasiūlymą motyvavo tuo, kad Konstitucijos 95str. 2 dalyje nustatyta, jog ministrai yra pavaldūs Ministrui pirmininkui.

Gintaro Songailos nuomone už Vyriausybės darbą visų pirma yra atsakingas Ministras pirmininkas, kuris turi užtikrinti politinį vadovavimą Vyriausybėje. Dabartinė situacija, kai  atskiras ministras ir jo vadovaujama ministerija grasina teismais Vyriausybei, šantažuoja dėl energetikos projektų yra visiškai nepriimtina.

LSDS pirmininkas Arvydas Akstinavičius informavo, kad susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ remia judėjimo „Už teisingumą“ reikalavimus ir kviečia visus piliečius, susirūpinusius dėl teisingumo padėties Lietuvoje, į mitingą Kovo 17d. 14 val. prie Seimo. Jis taip pat pareiškė, kad susikompromitavęs ministras ne tik turi atsistatydinti, bet prieš jį turėtų būti imtasi teisinių priemonių dėl įstatymų pažeidimų. LCP pirmininkas Eugenijus Skrupskelis apgailestavo, kad padėtis valstybėje tampa nebeaiški, kad visos pagrindinės valstybės institucijos, įskaitant ir pačią Lietuvos Respublikos prezidentę, darosi „ne prie ko“. Jis kritikavo Seimo etikos ir procedūrų komisiją, kuri ginčijasi su Antikorupcijos komisija, nors iš tikrųjų turėtų rūpintis, kodėl dalis Antikorupcijos komisijos narių nusišalino iš posėdžių. Antikorupcijos komisija įrodė, kad parlamentinė kontrolė yra galima ir stengėsi pateikti visuomenei objektyvią informaciją.

Eugenijus Skrupskelis perskaitė LCP pareiškimą dėl su Lenkų rinkimų akcija susijusių „streikų komitetų“ rengiamų eitynių kovo 17 d. Vilniuje, kurių organizatoriai reikalauja atšaukti Seimo priimtą naują Švietimo įstatymo redakciją ir kurių data sutampa su prieškarinės Lenkijos Respublikos ultimatumu Lietuvai.

Seimo narys Gintaras Songaila informavo, kad rinks Seimo narių parašus dėl leidimo eitynėms atidėjimo, kadangi viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad iš Lenkijos Respublikos kovo 17d. atvykti į Vilnių telkiami kriminaliniai elementai, kurie kėlė riaušes po futbolo rungtynių Kaune ir Vilniaus „Vėtros“ stadione.

2-oji spaudos konferencijos dalis skirta atominės energetikos klausimams

Konferencijos-apskritojo stalo diskusijos „Atominė elektrinė ir (ar) energetinė nepriklausomybė“ išvadas bei pasiūlymus pristatė (iš dešinės) Seimo nariai Rima Baškienė, Gintaras Songaila, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys Algirdas Jaruševičius bei Rusijos Dūmos narys Maksimas Šingarkinas | Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Konferencijos-apskritojo stalo diskusijos „Atominė elektrinė ir (ar) energetinė nepriklausomybė“ išvadas bei pasiūlymus pristatė (iš dešinės) Seimo nariai Rima Baškienė, Gintaras Songaila, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys Algirdas Jaruševičius bei Rusijos Dūmos narys Maksimas Šingarkinas | Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Spaudos konferencijos 1-osios dalies vaizdo įrašas:

Spaudos konferencijos 2-osios dalies vaizdo įrašas:

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė