Liberalai neatšaukia ministro – valdančioji koalicija ant subyrėjimo slenksčio (0)

Raimundas Palaitis | lics.lt nuotr.

Raimundas Palaitis | lics.lt nuotr.

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) nesutiko su koalicijos partnerių konservatorių reikalavimu atstatydinti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir stabdyti konkursą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo postui užimti. Šiuos tris reikalavimus LiCS vadovybė pavadino „ultimatyviais ir neteisėtais“.

LiCS vadovai neketina priimti sprendimo dėl vidaus reikalų ministro atstatydinimo kol teismas nepaskelbė nutarties dėl ministro įsakymų, kuriais iš pareigų atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas. LiCS taip pat pareiškė, kad stabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas taip pat gali tik teismas.

LiCS pirmininkas A. Čaplikas kategoriškai paneigė Ministro Pirmininko viešus pareiškimus, kad buvo sutarta dėl ministro R. Palaičio pasitraukimo iš pareigų.

„Atsakingai pareiškiu, kad LiCS net nesvarstys konservatorių lyderio iškeltų neteisėtų reikalavimų ir jų nevykdys. Ministras FNTT pareigūnus atleido pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, jis neketina atsistatydinti, o taip pat ir grąžinti į darbą pareigūnų, kurie prarado pasitikėjimą”, – sakė A. Čaplikas.

Nors LiCS vadovybė iš principo pritarė TS-LKD siūlomiems FNTT pertvarkymams, tačiau tuo pačiu išsakė abejones dėl galimybės iki balandžio 15 dienos Seime priimti FNTT pertvarkai reikalingus teisės aktus. O TS-LKD siūlymą iki gegužės 1 d. atlikti FNTT pertvarką LiCS  įvertino kaip neįmanomą.

Konservatorių lyderio pareiškimas, kad koalicijos partneriams liberalcentristams „nepakeitus požiūrio” reikės svarstyti mažumos Vyriausybės scenarijų, LiCS pirmininko A. Čapliko vertinimu yra populistinis.

„Visų pirma, tam, kad Vyriausybė taptų mažumos, premjerui reikia patraukti ne vieną R. Palaitį, o atstatydinti visus keturis LiCS deleguotus ministrus. Ministrų pasitraukimas reikštų valdančiosios koalicijos griūtį, ir tuomet premjeras pasitikėjimą turėtų pasitikrinti Seime, ir visai neaišku, ar šis pasitikrinimas būtų sėkmingas. Taigi premjero pasvarstymus apie mažumos Vyriausybę galiu vertinti tik kaip populistinius”, – sakė LiCS lyderis.

Jis taip pat pridūrė, kad iš konservatorių vadovų melagingų pareiškimų ir desperatiško elgesio susidaro įspūdis, kad patys Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai nebenori dirbti koalicijoje ir Vyriausybėje, tik kol kas neranda būdų, kaip tai realizuoti svetimomis rankomis.

TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį sakė, kad, jei LiCS nesutiks su teikiamais reikalavimais, valdančios koalicijos sutartis bus peržiūrėta.

Nesutarimai valdančiojoje koalicijoje kilo  kai vasario 15 d. vidaus reikalų ministras R.Palaitis, remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu, aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“, iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą.

Premjero A. Kubiliaus šį vidaus reikalų ministro sprendimą įvertino kaip skubotą ir nemotyvuotą. Tačiau vidaus reikalų ministrą palaikė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji nepatenkino premjero teikimo atleisti ministrą R.Palaitį iš pareigų ir nurodė ginčą išspręsti politinėmis priemonėmis Seime.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė