Laisvės alėjoje protestavo Kauno menininkai (0)

Pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas"

Pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas"

Priešais Kauno savivaldybės rūmus, miesto menininkai surengė nesankcionuotą protesto akciją.

Kauno menininkai, atėję į numatytą vietą Laisvės alėjoje, atsinešė laikraščių, iš kurių čia pat pasigamino popierines kepures. Tuomet ant grindinio ištiesė užrašą „kultūra“ ir ėmė jį trypti. Šitaip jie sarkastiškai išreiškė pasipiktinimą, kad yra karpomos išlaidos kultūrai, o popierinės kepurės simbolizavo Napoleono kariauną (Kauno savivaldybė skyrė ketvirčio milijono finansavimą, pažymint Napoleono armijos persikėlimą per Nemuną).

Ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti pastaruoju metu didelį miesto inteligentijos nerimą sukėlusį vadinamąjį kultūros įstaigų optimizavimo klausimą.

Valdančiosios koalicijos siūlymu tikėtasi pritarimo viešosios įstaigos Kauno mažojo teatro reorganizavimui prijungiant prie kitos VšĮ įstaigos pernai įkurtos Kauno kino studijos. Buvo svarstomas ir Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“, pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ ir bigbendo reorganizavimo sujungiant šias koncertines įstaigas į vieną klausimas.

Dėl Kauno pantomimos ir plastikos teatro ir Kauno šokio teatro „Aura“ reorganizavimo buvo apsispręsta tik prasidėjus Tarybos posėdžiui šiandien (kovo 15 d.). Šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės.

Kauno miesto savivaldybės taryba šiandien taip pat svarstė klausimą dėl VšĮ Kauno mažojo teatro reorganizavimo, prijungiant ją prie VšĮ Kauno kino studija. Po ilgų diskusijų, išklausius teatrų vadovų, aktorių pasiūlymus ir pastebėjimus, klausimą nuspręsta atidėti.

Leista sujungti 3 koncertines įstaigas: KĮ Kauno bigbendą, KĮ Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrą „Ąžuolynas“ ir KĮ Kauno muzikos ansamblį „Ainiai“. Naująją įstaigą bus siūloma pavadinti „Santakos“ vardu.

Priešiškai nusiteikęs yra ir Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

„Kultūros ministras Arūnas Gelūnas laišku kreipėsi į Kauno miesto merą Andrių Kupčinską, atkreipdamas dėmesį į tai, kad savivaldybės planuojama kultūros įstaigų pertvarka ne tik nesutelkia kultūros žmonių spręsti iškylančias problemas, bet ir akivaizdžiai neduos planuojamų rezultatų“, – teigiama ministerijos pranešime.

„Panašu, kad tas sujungimas ekonominio, kokybinio efekto galėtų neduoti. Tai tvirtina ekspertai, žada streikus. Aš manau, kad to nereikia, prie apskrito stalo galima išspręsti daug dalykų”, – sakė A.Gelūnas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė