Vyriausybė nutarė: vidaus reikalų ministro sprendimų nenaikintį bet pradėti FNTT pertvarką (7)

A.Kubilius | delfi.lt, K.Čachovskio nuotr.

A.Kubilius | delfi.lt, K.Čachovskio nuotr.

Kovo 14 d. Vyriausybė pasitarime buvo svarstoma ar panaikinti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimus dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo. Nutarta sprendimų nestabdyti tačiau pradėti struktūrinę FNTT pertvarką. Todėl pasiūlyta stabdyti FNTT vadovo konkursą, o vadovybės klausimą spręsti įgyvendinus tarnybos pertvarką. Sprendimus, kaip ši struktūrinė pertvarka bus įgyvendinama ketinama aptarti pirmadienį.

„Šios pertvarkos planus jau esam ne kartą svarstę ir anksčiau 2010 m. Tam reikės įstatymų pakeitimų, bet mes tikimės, kad Seimas tokias pataisas priims pakankamai greitai. Nenoriu dabar detalizuoti pačios struktūrinės pertvarkos principų, bet, kaip jau minėjau, jie jau buvo aptarti darbo grupių, dirbusių prieš gerus 1,5 metų, ataskaitose. Ko gero šiandien galim pripažinti, kad tokios problemos su FNTT, kokias turime šiandien, ir jos santykiai su Vidaus reikalų ministerija ir vidaus reikalų ministru, yra mūsų pačių iki galo nepadaryto darbo rezultatai“ – sakė premjeras Andrius Kubilius.

Anot premjero, priėmusi tokį sprendimą Vyriausybė taip pat vienabalsiai priėmė protokolinį sprendimą, kuriuo pasiūlyta vidaus reikalų ministrui sustabdyti tolimesnes konkurso į dabartinės tarnybos vadovo pareigas organizavimo procedūras. Vyriausybė pritarė nuostatai, kad FNTT vadovybės klausimai būtų sprendžiami tik įvykdžius struktūrinę šios institucijos pertvarką.

„Manome, kad pradėjus tokią pertvarką įgyvendinti nėra prasmės dabar spręsti FNTT vadovybės klausimus, tai galėsime padaryti po to, kai pati struktūra bus pertvarkyta“, – pažymėjo A. Kubilius.

Premjeras tikisi, kad FNTT pertvarka bus įgyvendinta per 1-2 mėnesius ir tada bus sprendžiamas institucijos nuolatinės vadovybės klausimas. Premjeras dar kartą pažymėjo, kad jo bendras vertinimas dėl ministro sprendimo skubotai ir nemotyvuotai atleisti iš pareigų FNTT vadovus yra žinomas. A. Kubiliaus nuomone, pertvarka FNTT atvers kelią spręsti nepagrįstai atleistų FNTT vadovų problemą.

Vyriausybė taip pat aptarė Antikorupcinės komisijos pasiūlymą Vyriausybės sprendimais panaikinti VRM ministro įsakymų atleisti FNTT vadovus galiojimą. Premjeras pažymėjo, kad teisinių nuomonių yra įvairių ir Vyriausybės posėdyje jokių sprendimų šiuo klausimu nebuvo priimta.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė