Knygnešio draugija kviečia pagerbti knygnešius (0)

Kovo 16 d., penktadienį, 16 val. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g.7) Lietuvos kultūros fondo Knygnešio draugija kviesdama pagerbti knygnešius, spaudos draudimo metais išsaugojusius lietuvišką spausdintą žodį, rengia dokumentinio filmo „Knygnešiai“ (režisierius Jeremijas Kalineinas (Jeremiah Cullinane)) pristatymą.

Šis filmas tai bendras lietuvių ir airių kūrinys. Filmas kelionė. Airių poetas Geroidas Mak Loсhlainas (Gearoid Mac Lochlainn) ir lietuvių teatro režisierius Albertas Vidžiūnas kartoja XIX amžiaus Lietuvos knygnešių pavojų kupiną kelią. Knygnešiai rizikuodami savo gyvybėmis, gelbėjo lietuvių kalbą, kontrabanda gabendami iš Prūsijos į Lietuvą knygas, žurnalus uždraustais lietuviškais rašmenimis ir dalindami jas pogrindinėse mokyklose. Filmo herojai plaukia barža per Nemuną ir Tilžę, slaptais takais keliauja arklio traukiamu vežimaičiu, kaip Jurgio Bielinio laikais. Keliaudami miškais ir upėmis, kiekvienas sužino kažką, ko nežinojo apie savo šalį, ir atranda vis daugiau ryšių tarp gimtosios kalbos ir tapatybės. Šis filmas primena pasauliui apie unikalią mūsų tautos kovą už savąją kalbą.

Šį Knygnešio dienai skirtą renginį ves Lietuvos kultūros fondo Knygnešio draugijos pirmininkė dr. Irena Kubilienė. Veiks paroda „Gydytojams – knygnešiams Aušrą ir Varpą kėlusiems“. Fotokompozicijos autorius Juozas Valiušaitis.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė