Geriausiems Lietuvos mokytojams įteikti Metų mokytojo apdovanojimai (nuotraukos) (0)

lrv.lt nuotr.Kovo 14 d. Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius geriausiems 2011 m. šalies mokytojams įteikė Metų mokytojo premijas.

Šiemet apdovanojimai buvo skirti Vilniaus jėzuitų gimnazijos muzikos mokytojui, choro meno vadovui ir dirigentui Leonidui Abariui, Kauno jėzuitų gimnazijos etikos mokytojui metodininkui Dariui Klibavičiui, Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojui ekspertui Romualdui Pučekui, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Laimai Skabickienei ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos anglų kalbos mokytojai ekspertei Audronei Venslovienei.

Vyriausybės vadovas džiaugėsi galimybe pasveikinti geriausius šalies mokytojus ir linkėjo jiems visokeriopos sėkmės.

„Gyvename XXI amžiuje, kuomet viskas aplinkui labai greitai keičiasi, tačiau kiekvieno žmogaus gyvenime yra trys nuo seno žinomi dalykai, kurie niekuomet nesikeičia: mama, tėtė ir mokytojas. Būtent jie ir padeda mums tapti tuo, kas esame,“ – kalbėjo A.Kubilius.

Kaip pastebėjo dauguma renginio dalyvių ir patys Metų mokytojai – visi šių metų laureatai yra humanitarinių mokslų atstovai, diegiantys mūsų vaikams pagrindines vertybines tiesas.

Metų mokytojo premijos skiriamos nuo 1998 m. už nuopelnus praktinėje veikloje, mokinių pasiekimus, reikšmingiausius darbus švietimo srityje, indėlį į švietimo reformos įgyvendinimą, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija. Premijos dydis – 120 BSI (bazinė socialinė išmoka).

Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Iki šiol premijomis buvo apdovanoti 72 mokytojai.

______________________

Pristatome geriausius 2011 metų Mokytojus:

Laima Skabickienė
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė.

Šios kūrybingos ir iniciatyvios mokytojos mokiniai dalyvauja ir laimi aukščiausius apdovanojimus jaunųjų filologų, kūrybiniuose konkursuose, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje. Laima Skabickienė prisidėjo prie atnaujintų bendrųjų programų įgyvendinimo: padėjo kurti ilgalaikius lietuvių kalbos planus, konsultavo rajono lituanistus, skaitė pranešimus rajono ir šalies lituanistams. Pedagogės pamokos dažnai integruojamos su muzika, etnokultūra, menu, filosofija, istorija. Ji turi savitą vertinimo sistemą, naudoja įdomius mokymosi motyvaciją skatinančius metodus.
Mokytoja yra parengusi įvairių metodinių priemonių, modulių programas: „Tekstas kaip kalbos ir literatūros objektas“ (III-IV kl.), „Sakytinė ir rašytinė kalba“ (I kl.), „Teksto kūrimas“ (I-II kl.). Laima Skabickienė – aktyvi visuomenininkė, dalyvauja Žemaičių akademijos veikloje.

Leonidas Abaris
Vilniaus jėzuitų gimnazijos muzikos mokytojas, choro meno vadovas ir dirigentas.

Mokytojo suburtas Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinių bei alumnų choras kasmet surengia apie 40-50 koncertų, parengia po 2-3 naujas programas, po keletą viešų sakralinės muzikos koncertų Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčioje. Per visą savo kūrybinę veiklą šis kolektyvas yra koncertavęs daugiau nei 700 kartų, pelnė daug apdovanojimų įvairiuose muzikiniuose konkursuose ir festivaliuose. Choristų ansambliai yra daugkartiniai „Dainų dainelės“ konkurso laureatai. Choras keletą kartų gastroliavo JAV, Rusijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Mokytojo ir dirigento L. Abariaus vadovaujamo choro atliekami kūriniai išleisti 5 kompaktinėse plokštelėse. 2009 m. choras laimėjo pirmąsias vietas Latvijoje vykusiame VIII tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Sudraba Zvani“ ir Lietuvos mokyklų mišrių chorų konkurse „Dainuok ir keliauk“. 2010 m. parengė A. Vivaldžio kantatą „Magnificat“. 2011 m. sausio 13-osios 20-mečio koncerte choras atliko M. K. Čiurlionio kantatą „De profundis“.  Mokytojas, chorvedys, kompozitorius Leonidas Abaris sukūrė daugiau nei 300 kūrinių, vadovavo keturiems chorams. Mokytojas yra aktyvus Lietuvos muzikinio gyvenimo puoselėtojas ir lietuviškumo ugdytojas.

Romualdas Pučekas
Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojas ekspertas.

Mokytojo R. Pučeko parengti mokiniai pelnė laureatų vardus įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos vaikų piešinių konkursuose, moksleivių darbų parodos dažnai eksponuojamos Dusetų dailės galerijoje, Zarasų krašto muziejuje, Zarasų kultūros centre, Rokiškio muziejuje, Zarasų ir Dusetų bibliotekose, įvairiose šventėse ir mugėse. Mokytojas išugdė tokius žinomus menininkus, kaip Alvydas Stauskas, Eugenijus Raugas, Rimvydas Daužvardis ir kiti. Mokytojo iniciatyva Dusetų meno mokykloje (tuo metu muzikos mokykloje) įkurtas dailės skyrius. Romualdas Pučekas yra ne tik kūrybingas, darbštus ir talentingasmokytojas, padedantis atsiskleisti jauniems talentams, bet ir profesionalus dailininkas, vienas iš Dusetų dailės galerijos įkūrimo iniciatorių, surengęs 19 personalinių parodų, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose. Profesionalia veikla dailininkas aktyviai prisideda apie Dusetų kultūrinio įvaizdžio formavimo: sukūrė dvi skulptūras Dusetų skulptūrų parkui, kuria logotipus, profesionaliais patarimais, darbais padeda miesto institucijoms organizuoti kultūrinius renginius.

Audronė Venclovienė
Kauno Jono Jablonskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė.

Audronės Venslovienės mokiniai – daugelio ES konkursų, tarptautinių, šalies ir miesto konkursų nugalėtojai. Jie sėkmingai dalyvauja debatų klubo veikloje, yra pasiekę puikių rezultatų nacionaliniuose bei pasauliniuose čempionatuose, laimėję daug prizinių vietų šalies bei tarptautiniuose viešojo kalbėjimo konkursuose. Mokytoja rengia atviras pamokas – peržiūras, kurių tikslas – rengti būsimus vertėjus, supažindinti juos su šio darbo iššūkiais ir specifika. Mokytoja – 3 vadovėlių bendraautorė. Šie vadovėliai naudojami ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Latvijoje. Ji taip pat parengė anglų kalbos programą 9-10 klasėms.

Darius Klibavičius
Kauno jėzuitų gimnazijos etikos mokytojas metodininkas.

Etikos mokytojo, humanitarinių mokslų (filosofija) daktaro Darius Klibavičiaus parengti gimnazistai 2010-2011 m. aktyviai dalyvavo šalies filosofijos olimpiadoje ir atstovavo Lietuvai tarptautinėse filosofijos olimpiadose Graikijoje ir Austrijoje. Mokytojas yra parengęs daugiausiai filosofijos olimpiados laureatų: septynis šalies filosofijos olimpiados laureatus ir tris tarptautinės filosofijos olimpiados dalyvius bei laimėtojus. Darius Klibavičius rengia kvalifikacijos tobulinimo programas, veda seminarus, skaito dalykinius-metodinius pranešimus. Savo sukauptos metodinės medžiagos pagrindu pedagogas yra parengęs filosofijos istorijos vadovėlį, kurio elektroninę versiją naudoja vyresniųjų klasių dorinio ugdymo ir filosofijos pamokose. Nuo pat savo karjeros pradžios D. Klibavičius aktyviai įsitraukė į dorinio ugdymo ir filosofijos situacijos analizę, daug dėmesio skyrė etikos ir filosofijos dalykams populiarinti šalyje. Mokytojas apibendrino asmeninę ugdymo patirtį straipsniuose ir recenzijose, suformulavo aktualias problemas, pateikė didaktinio pobūdžio rekomendacijų mokslo leidiniuose. Pedagogas išsiskiria moderniomis vertybinių nuostatų ugdymo pamokomis, kasmet sistemingai dirba su motyvuotais ir su mokymosi gebėjimų stokojančiais mokiniais, geba kūrybiškai ugdyti praktinius mokinių gebėjimus, skatina jų tarpusavio bendradarbiavimą, kryptingai taiko ugdymo turinio diferenciavimą ir individualizavimą, todėl pasiekia puikių ugdymo rezultatų. Šis pedagogas – ryškus savo dėstomų dalykų lyderis, aktyvus šalies, miesto ir gimnazijos mokytojų bendruomenių narys.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė