Pristatytas galingiausias Lietuvos kompiuteris (nuotraukos, video) (0)

Superkompiuterio fragmentas | alkas.lt

Superkompiuterio fragmentas | alkas.lt

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) įkurtas Atviros prieigos centras – pirmas Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamo „Santaros“ slėnio projektas, finansuotas Europos Sąjungos lėšomis.

Šiandien (kovo 13 d.) buvo oficialiai pristatytas bene galingiausias Lietuvoje superkompiuteris. Jame instaliuota 1920 procesorinių branduolių, 3,6 TB operatyviosios atminties, 620 TB duomenų saugykla.

Iškilmingame pristatyme visus sveikino Vilniaus universiteto (VU) rektorius Benediktas Juodka. VU Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas dr. Linas Bukauskas glaustai pristatė kokiu principu ir kieno labui bus panaudoti superkompiuterio resursai. Pagiriamąjį žodį tarė ir švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

„Šiuo superkompiuteriu jau yra vykdomi moksliniai matematinio modeliavimo, medicinos, genetikos ir astrofizikos skaičiavimai. Šio naujojo našiųjų skaičiavimų resurso atsiradimas sudaro galimybę atlikti pasaulinio lygio mokslo tiriamuosius, eksperimentinės plėtros darbus Lietuvos mokslui ir verslui“, – kalbėjo L.Bukauskas

VU MIF yra pasiruošęs pateikti šiuos našius resursus ir kitiems VU fakultetams bei institutams jų mokslinių tyrimų skaičiavimams atlikti. Tam naudojami pati pažangiausia „CLOUD“ technologija (debesų kompiuterija).

Taip pat norima paskatinti Lietuvos inovatyvų verslą pasinaudoti akademinės aplinkos moksliniu-techniniu potencialu kuriant, plėtojant ir diegiant pažangius mokslinius sprendimus gamyboje ir versle. Tam VU MIF siūlo ne tik jau minėtus našius techninius resursus, bet ir aukštos kvalifikacijos mokslininkus, doktorantus, kūrybiškus ir iniciatyvius studentus, kurie gali kurti ir plėtoti matematiniais metodais paremtus IT sprendimus.

httpv://youtu.be/_h2azOGSFmc

httpv://youtu.be/E53DI64gLMs

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė