Lietuvoje britai kuria filmą apie M.K.Čiurlionį (video) (3)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Praeitą savaitę Vilniuje, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, nufilmuotos pirmosios vaidybinio filmo apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį scenos. Filmas vadinsis „Žvaigždžių sonata“. Genealųjį Lietuvių kompozitorių vaidina jo provaikaitis pianistas Rokas Zubovas, o filmą kuria britų režisierius Bobas Mulanas pagal jo paties rašytą scenarijų.

Sofijos Kymantaitės vaidmenį kuria Kauno dramos teatro aktorė Inga Mikutavičiūtė.

Anot M.K.Čiurlionio provaikaičio R.Zubovo, filme siekiama kuo didesnio istorinio tikslumo. Pirmoji nufilmuota scena buvo ypač detaliai sudėliota.

Mintis sukurti filmą apie garsųjį kompozitorių B. Mulanui kilo dar prieš pusantro dešimtmečio. Tuomet BBC dokumentinių filmų kūrėjas buvo pakviestas į Lietuvą perskaityti šešių savaičių trukmės psichologijos kurso Kauno Vytauto Didžiojo universitete.

M.K.Čiurlionis britui tapo tikru atradimu, kuomet jis ne tik išgirdo kompozitoriaus kūrinius, bet ir pamatė jo paveikslus Nacionaliniame M.K.Čiurlionio muziejuje.

Užgimusi idėja sukurti vaidybinį filmą jau virsta realybe. „Žvaigždžių sonata“ bus įgarsinta lietuviškai, nors šis filmas, kaip sako režisierius, skiriamas pasauliui.

httpv://youtu.be/xQheb7q10kI

Reportažas iš LTV laidos „Labas rytas“

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė