Tirti Tytuvėnų vienuolyno gaisravietės išvyko archeologai (7)

Kovo 12 d. grupė archeologų išvyko į Tytuvėnus. Čia Tytuvėnų vienuolyno gaisravietėje bus pradėti kasinėjimais ieškant neįkainojamų liturginių vertybių liekanų. Archeologinių tyrimų rezultatų laukia ne tik paveldosaugininkai, tačiau ir ikiteisminį tyrimą vykdanti prokuratūra.

Vietos žmonės neabejoja, jog Tytuvėnų vienuolynas buvo padegtas. Jei gaisras Tytuvėnų vienuolyne kilo ne dėl nelaimingo atsitikimo, o buvo suplanuotas nusikaltėlių, tai archeologinių tyrimų metu gali būti aptikta ir šio nusikaltimo įkalčių. Neatmetama galimybė, kad brangios kultūros vertybės buvo tyčia atvežtos į Tytuvėnus, kad vėliau jas  pakeitus pigiomis klastotėmis, nusikaltimo pėdsakus būtų galima paslėpti sukėlus gaisrą.

Europos puošmena laikomą Tytuvėnų bernardinų vienuolyną gaisras nusiaubė sausio 26 d. Visa, kas liko sudegus vienuolyno stogui, jau iškuopta, likę skliautai apdengti polietileno plėvele, be stogo likusios celės šildomos. Neliesta liko tiktai pati salė, kurioje buvo saugomos bažnytinio paveldo brangenybės, būtent šias po gaisro likusias liekanas ir tirs archeologai, juvelyrai bei restauratoriai.

Sausio 26 dieną Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate dėl gaisro Tytuvėnų bažnyčioje ir vienuolyne buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau gaisro priežastys iki šiol nėra nustatytos

Po Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno gaisro buvo pasigesta net 60 kultūros vertybių iš kurių 24 buvo įtrauktos į Kultūros vertybių registrą. Šios 24 ypatingai saugomos kultūros vertybės į Tytuvėnų vienuolyną buvo suvežtos iš 16 Šiaulių vyskupijos bažnyčių be jokio Kultūros paveldo departamento (KPD) leidimo, tai yra neteisėtai, nes į valstybės Kultūros vertybių registrą įtrauktų vertybių pervežimui KPD leidimas yra būtinas. Sudegę neįkainojamos vertės eksponatai buvo patalpinti vienintelėje medinėje patalpoje visame Tytuvėnų ansamblyje ir nebuvo apdrausti.

„Aš beveik neabejoju, kad atlikus tyrimus ugniavietėje bus rastos tiktai bevertės tų paveldo vertybių kopijos arba vagys tiesiog bus nesivarginę jų padaryti ir nebus rasta jokių eksponatų liekanų“, – Alkas.lt sakė Seimo narys, paveldosaugininkas Naglis Puteikis.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

7 komentarai

  1. Sniega:

    Ne vasarį, o sausį įvyko nelaimė.
    Ir vaje vaje, koks neobjektyvus ir netikslumų pilnas straipsnis. Gėda alkui, rašytumėt geriau apie kokią deivę Gabiją…

  2. Algirmantas:

    Prikaupią bažnytininkai sukčiavimo būdu turto prisigrobią iš mūsų protėvių, atėjo kitokie vagys ir iš vagių sukčių pavogė, gi tai tik daiktai, bet bažnyčia prie jų prisirišusi, tai kokia gi bažnyčia, kad jai turtai ir terūpi? Kai vienos pažystamos brolis ar koks kitas artimas giminaitis tiksliai neatsimenu, jaunas kunigas išvažiavo į vatikąną, ji paklausė to giminaičio kodėl važiuoja, o tas atsakė, kad ten geresnis biznis, nes Lietuvoje per mažai eina uždirbti. Tai ką čia daugiau be pridurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė