Tautiškas jaunimas surengė Kovo 11-osios eitynes (nuotraukos) (78)

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-osios patriotinės eitynės Vilniuje | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-ąją tautiškai nusiteikęs jaunimas šiemet vėl surengė jau tradicinėmis tapusias šventines Kovo 11-osios eitynes. Sekmadienio popietę apie du tūkstančiai eisenos dalyvių pajudėjo iš Vilniaus Katedros aikštės Gedimino prospektu į Lukiškių aikštę.

Eisenos priešakyje ėjo tautiniais rūbais vilkintys jauni žmonės nešdami plakatus su užrašu „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“, „Lietuviais norime ir būt…“ Eisenos dalyviai skandavo: „Lietuva!“, „Ne – Rytams ir Vakarams!“, „Lietuva – Lietuvos vaikams!“, „Lietuva – lietuviams!“

Patriotinio jaunimo eisenoje kartu su visais žygiavo ir Seimo nariai tautininkai G.Songaila, K.Uoka, o taip pat Seimo narys P.Gražulis ir Nepriklausomybės akto signatarai R.Ozolas bei Z.Vaišvila. Eitynėse dalyvavo ir svečiai iš užsienio: Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos.

Eiseną stebintiems žmonėms buvo dalijami lankstinukai, kuriuose rašoma:  „Miestieti! Žiniasklaidoje tu dažnai girdi melą apie tautininkų rengiamas eitynes, kuriomis siekiama pažymėti lietuvių tautai svarbias šventes ir sukaktis. Kiekvieną dieną ant mūsų pilamos pamazgos, svaidomasi nepagrįstais kaltinimais, visuomenės akyse kuriamas „fašizmo baubas“.

Nors rimtį eitynių metu saugojo gausios policijos pajėgos, tačiau nebuvo išvengta provokacijų. Eitynių dalyviams kelią pastoti bandė grupė jaunuolių, nešinų plakatais: „Vakar juden raus, šiandien Lietuva – lietuviams“, „Fašizmui – ne!“. O Kudirkos aikštės prieigose eitynes bandė trikdyti Algirdo Paleckio Socialistinio liaudies fronto nariai.

Buvo ir daugiau bandymų provokuoti eitynių dalyvius, tačiau policijos pareigūnai aršiausius provokatorius sulaikė.

14 val. prie Genocido aukų muziejaus, įsikūrusio buvusiuose KGB rūmuose, prasidėjo eitynių dalyvių mitingas.

Mitinge pasisakė Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Latvijos tautininkų lyderis ir Latvijos Saemos narys Imantas Paradniekas (Imants Parādnieks), Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Centro partijos pirmininka Eugenijus Skrupskelis.

Tautininkų sąjungos pirmininkas G.Songaila išreiškė apgailestavimą, kad Lukiškių aikštėje iki šiol nėra Laisvės kovotojų atminimui skirto paminklo. Centro partijos pirmininkas E.Skupskelis perfrazuodamas eitynių šūkį „Lietuva – lietuviams“ pabrėžė, kad Lietuva yra vienintelė vieta pasaulyje kurioje mes lietuviai  „galime kurti savo gyvenimą“. Mitingo pabaigoje visi sugiedojo tautinę giesmę.

Policijos duomenimis, eitynėse dalyvavo apie 2,5 tūkst. žmonių. Eiseną rengė Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC).

Tomo Baranausko nuotraukos:

 

Gintaro Žalnoros nuotraukos:

 

Nijolės Balčiūnienės nuotraukos:

 

Lino V. Medelio nuotraukos:

 

Vėliau nemaža dalis patriotinės eisenos dalyvių patraukė ant Tauro Kalno į klube „Propoganda“ rengiamą kasmetinį kovo 11-osios koncertą „Tėvynei“. Klubo VORAI MC VILNIUS kasmet rengiamas koncertas „Tėvynei“ – šiemet jau dvyliktas!

Koncertavo seno hard roko atstovai, Kauno roko klubo pradininkai, gerokai prieš Nepriklausomybės laikotarpį (1981) susikūrusi legendinė grupė PILIGRIMAS (old school, hard‘n‘heavy, Kaunas) bei atkuriant Nepriklausomą Lietuvą (1990) susibūrusi gotikinio roko pionierė grupė SIELA, tapusi laisvės bei maištaujančios roko kartos simboliu.

Tradiciniame Lietuvos patriotams skirtame renginyje pirmą kartą pasirodė ir jaunas kolektyvas iš Dusetų  JUODVARNIS (heavy/pagan metal). Puikią šventinę programą paruošė ir su nauja jėga smogė patriotinės muzikos grandai, neseniai atnaujinusi sudėtį grupė DIKTATŪRA (patriotic metal)!

Muzikine staigmena Lietuvos patriotams tapo Nepriklausomybės dienos proga į Lietuvą atvykęs Italijos skinų ir psichobilio muzikos grupė LEGITTIMA OFFESA (patriotic rock’n’roll). Įspūdingais gyvais pasirodymais visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje garsėjantys italai įvairius muzikos stilius (nuo psychobilly ir rock’n’roll iki oi ir RAC) derino su neįtikėtinu veržlumu ir temperamentu.

Tęsiant tradiciją, tėvai, auginantys tris nepilnamečius vaikus, pateikę tai patvirtinančius dokumentus, į renginį buvo įleidžiami nemokamai. Po koncerto buvo surengtas oficialus renginio Tėvynei ’12 pobūvis Alaus Namuose. Visi kėlė lietuviško alaus arba giros bokalus už Lietuvos Nepriklausomybę!

Gintaro Žalnoros nuotraukos:

Dalis eisenos dalyvių pakviesti Vilniaus jaunimo Romuvos 16 val. rinkosi Kalnų parkė ant Gedimino kapo kalno, kad senovės baltų apeigomis pagerbtų protėvius, kovojusius už Lietuvos nepriklausomybę, ir Dievus, padėjusius šioje kovoje.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Kovo-11 apeigos | Alkas.lt, R.Rageslskytės nuot.

Apeigose skambėjo lietuvių liaudies karinės dainos ir giesmės Dievams, kurias giedojo  apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė