Kaune projektuojami ir gaminami energiją taupantys katilai (0)

Biokuro katilų gamykloje, Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Biokuro katilų gamykloje, Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Šią savaitę Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas lankėsi vienoje bendrovėje, kur projektuojama ir gaminama biokuro katilinių įranga – pakuros, katilai, kondensaciniai ekonomaizeriai, dūmų ir kondensato valymo įrenginiai.

Suprojektuotą ir pagamintą įrangą darbuotojai sumontuoja bei paleidžia. Vėliau, naudodami nuotolinę valdymo ir vaizdo sistemą, įmonės darbuotojai stebi katilinių darbą ir gali reaguoti į sutrikimus ar avarijas.Biokuru kūrenami katilai į orą išmeta žymiai mažiau teršalų nei leidžia normos.

Šiuo metu gaminami biokuro deginimo įrenginiai, kurie bus sumontuoti vienoje statomoje jėgainėje, kurią sudarys du po 8 MW galingumo katilai ir 4 MW galingumo kondensacinis ekonomaizeris. Tikimasi, kad jau šių metų rudenį kauniečiai pajus katilinės tiekiamos šilumos naudą.

Pasak įmonės vadovo Virginijaus Ramanausko, panaudojant nerūdijančio plieno ekonomaizerius, galima padidinti šilumos gamybą, sudeginant tiek pat kuro katile. Dėl gilaus dūmų ataušinimo ir dūmuose esančių vandens garų kondensacijos ekonomaizeryje gaunamas papildomas net 15–30 proc. šilumos kiekis.

„Tokie ekonomaizerio darbo rodikliai gaunami dėl to, kad biokuro katiluose deginama nedžiovinta mediena ir didelė dalis degimos šilumos sunaudojama kuro drėgmei išgarinti. Kondensaciniame ekonomaizeryje, priešingai nei katile, ta šiluma yra sugrąžinama ir panaudojama“, – teigė V.Ramanauskas, pridūręs, jog universitete magistro darbą jis rašė būtent apie šį įrenginį.

Šiuo metu 16 užsakymų visoje šalyje vykdanti įmonė jau yra suremontavusi 2 katilus Petrašiūnų elektrinėje, įrengusi kondensacinį ekonomaizerį Garliavoje ir renovavusi katilinę Raudondvaryje.

„Šalies šilumos gamybos sektoriuje turi atsirasti konkurencija. Būtina skatinti vidutinės galios katilinių atsiradimą, kad pagaliau pradėtų mažėti šildymo kainos. Tokios įmonės kaip ši gali puikiai patenkinti tokių katilinių statybos ar renovavimo poreikį“, – apžiūrėjęs gaminamus įrenginius ir susitikęs su įmonės darbuotojais, teigė meras A.Kupčinskas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė