Maskvoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš V.Putino valdžią (video) (0)

Mitingas Maskvoje, 2012 03 10 | newsru.com nuotr.

Mitingas Maskvoje

Kovo 10 d. Maskvoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš Vladimiro Putino sugrįžimą į Rusijos prezidento postą kovo 4-ąją vykusiuose prezidento rinkimuose.

Mitingas „Už sąžiningus rinkimus“ Maskvoje prasidėjo 13 val. (11 val. Lietuvos laiku)  Naujajame Arbate. Pasisakantys mitinge sakė, kad nė vieno anksčiau vykusių protestuoto akcijų reikalavimų valdžia   iki šiol neįvykdė. Kalbėtojai reikalavo, kad būtų surengti nauji rinkimai. Vienas mitingo organizatorių Sergejus Udalcovas pasiūlė gegužės mėnesio pradžioje, kai vyks numatytoji V.Putino inauguracija, surinkti milijoną protestuotojų Maskvos centre, užimti miesto aikštes ir nesiskirstyti.

Mitinge dalyvavo įvairių politinių srovių atstovai – liberalai iš „Solidarumo“, Kairysis  frontas, Rusijos Federacijos Komunistų partijos nariai, „Jabloko“ partijos nariai, nacionalistai ir ekologinio judėjimo dalyviai.

Žmonės į Naujajajį Arbatą rinkosi nešini vėliavomis ir plakatais su šūkiais nukreiptais prieš V.Putiną. Apie 13 val. Maskvos laiku Naujajame Arbate, anot opozicijos, buvo susirinkę apie 10 tūkstančių žmonių.

Miesto valdžia leido šiame mitinge dalyvauti iki 50 tūkstančių žmonių.

Pernai kai gruodžio mėnesį po Rusijos Dūmos rinkimų Maskvoje buvo surengti didžiausi per 20 metų protesto mitingai, Kremlius paskelbė apie įstatymų reformas. Tačiau opozicijos jos netenkino.

„Mes ir toliau reikalausime žodžio laisvės, po paskelbtų reformų vėl surengti naujus parlamento ir prezidento rinkimus. Be to, mes reikalaujame panaikinti žiniasklaidos cenzūrą bei paleisti į laisvę politinius kalinius“, – mitinge sakė vienas Liaudies laisvės partijos lydėrių Vladimiras Ryžkovas.

AFP praneša, kad policija šiandieninio mitingo metu sulaikė keliolika protestavusiųjų, tarp jų ir kairiųjų radikalų lyderį Sergejų Udalcovą kai šie po mitingo mėgino surengti eitynes.

Mitingas Maskvoje, Naujajame Arbate, 2012 03 10 :

httpv://youtu.be/wdQBjA322ko

httpv://youtu.be/whiN8mtcnrA

httpv://youtu.be/0u0hAjB0qWc

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė