Kovo 11-osios proga padovanokime Lietuvai 2000 ąžuolų (0)

Kovo 11 d. 12.00 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo apeigoje Nepriklausomybės aikštėje ir 14 val. Katedros aikštėje prasidėsiančiame koncerte bus surengtas vajus – „Auginkime ateitį išvien!“. Visiems susirinkusiems šventinių renginių dalyviams bus įteiktos daiginimui paruoštos ąžuolo gilės ir kvietimas iš jų išauginti Lietuvai po ąžuolą.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Padovanoti vilniečiams ir visiems šventės svečiams po ąžuolą sumanė Vilniaus konservatoriai.

„Kai prieš 22 metus mano senelis per radiją išgirdo, kad Vilniuje paskelbtas nepriklausomybės atkūrimas, iš miško parsinešė sudygusią gilę ir pasodino prie namo. Iš jos išaugęs ąžuolas dabar jau didelis, ir tebeliudija senelio tikėjimą atkurta nepriklausoma valstybe, kuria jam pačiam nebeteko ilgai džiaugtis. Gilės simbolizuoja ąžuolo tvirtybę, istoriją, kurioje mes įsišakniję kaip ąžuolas Lietuvos žemėje, tradicijas, iš kurių semiamės stiprybės, o taip pat ateities pažadą,“ – teigia akcijos sumanytojas, Vilniaus Sueigos pirmininkas dr. Mantas Adomėnas.

Pasak Sueigos pirmininko, šiandienos Lietuvoje tikrojo patriotizmo balsą nustelbia, iš vienos pusės, rėksmingas agresyvus nacionalizmas, iš kitos – kosmopolitiškas anarchizmas, liepiantis žudyti valstybę savyje. „Todėl būtina viešai ir drąsiai teigti, kad patriotinės vertybės mums yra svarbios, kad mūsų patriotizmas grindžiamas meile šiai žemei, šiai valstybei ir jos žmonėms, ir tą mes norime įrodyti konkrečiais veiksmais ir darbais. Kvietimas išauginti Lietuvai ąžuolą, kuriuo dalinsimės Kovo 11-ąją, – tai  kvietimas šiuo simboliniu aktu paliudyti savo tikėjimą Lietuva“, – įsitikinęs dr. Mantas Adomėnas.

Prie iniciatyvos paskatinti visus, mylinčius Lietuvą, išauginti jai po ąžuolą su džiaugsmu prisijungusios TS-LKD Vilniaus jaunimo bendruomenės pirmininkas Liutauras Kazlavickas sako, kad ši idėja ne tik simboliška, bet ypatinga dar ir tuo, kad atkurtos nepriklausomybės šventė taps proga susiburti šeimoms ir skirti šilumos bei laiko būtent savo šaliai – paskatins drauge imtis mažų, bet nuoširdžių veiksmų kuriant savo, laimingesnę Lietuvą.

„Akcijos metu ketinama išdalinti daugybę gilių tiems, kurie norės pasirūpinti jomis ir jau nuo šio pavasario pradėti auginti savo ąžuolą Lietuvai. Rengiantis akcijai, gilės buvo kruopščiai atrinktos, laikytos specialiomis sąlygomis bei paruoštos sodinimui. Tikimės, kad šventės dalyviai ilgai nedelsę jas pasodins ir atsakingai prižiūrės tol, kol jos galės būti patikėtos Lietuvos žemei“, – teigia vienas iš akcijos koordinatorių JKL pirmininkas Adomas Bužinskas.

Ąžuolo giles ir instrukciją, kaip išauginti ąžuolą, daugiau nei 2000 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo renginių šventės dalyviams Vilniuje įteiks Jaunųjų konservatorių lyga ir TS-LKD Vilniaus jaunimo bendruomenė.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė