„Sudygo“ vietinio rato Tramtatulio želmenėliai (nuotraukos) (1)

Ignalinos mokykla-darželis „Šaltinėlis“

Ignalinos mokykla-darželis „Šaltinėlis“

Kovo 7- ąją į Ignaliną, Etninės ir muziejinės veiklos skyrių atskrido mažyčiai vieversėliai ir brandūs vieversiai, gražiausiomis dainelėmis ir įtaigiais pasakojimais nuskambėjo kuriama liaudies kūrybos atlikėjų rajoninio konkurso giedros kupina diena…

Taip , kaip pavasarį ant savo sparnų parnešė paukščiai, galbūt, kas pavasarį juos siunčiant deivei Paukštei, taip mūsų krašto žemelę galutinai sudrebino dainorėliai ir pasakoriai besivaržantys jau ketvirtąkart, keliantys savo meistriškumo lygį, stebinantys išmone , artistiškumu, liaudiškumu…

Darnų šių metų būrį atstovavo Ignalinos mokyklos-darželio „Šaltinėlis“ aštuoni  vaikučiai  (  pavieniai dalyviai ir kolektyvas), jų pulkelyje nugalėtojais tapo Vaidas Gudelis ir Kamilė Ponomarenko su pritariančiąja Pijaus, Mato, Simo grupe. Nugalėtojų laurus nuskynė ir Ignas Navackas bei Austėja Akinskaitė – kurių nuopelnais džiaugiasi mokytojos  J. Čiplienė  ir V. Ksenzovienė.

Nugalėtoja Didžiasalio „Ryto“ vid. mok. mokinė Giedrė Misiūnaitė  | organiz. nuotr.

Nugalėtoja Didžiasalio „Ryto“ vid. mok. mokinė Giedrė Misiūnaitė | organiz. nuotr.

Netrūko dalyvių ir laureatų ir moksleivių grupėje: tai tolimojo pakraščio Didžiasalio „Ryto“ vidurinės mokyklos atstovė Giedrė Misiūnaitė ( ruošė mokytoja Nijolė  Keraitienė ) ir Gintarė Lukijanskaitė ( mokytojas Sigitas Kirka – Muzikos mokykla).

Nugalėtojas Vaidas | organiz. nuotr.

Nugalėtojas Vaidas | organiz. nuotr.

Džiugu, kad jau tradiciškai tarmiškai dainuoti ir pasakoti  yra mokoma Vidiškių gimnazijoje  ir Mielagėnų skyriuje ( mokytojos : Lionė Gruodienė, Rožė Bielinienė), Daugėliškio vidurinėje mokykloje ( tarmės ugdytojos – mokytojos : Lina Gladkauskienė ir Sigutė Luneckienė, Česlovo Kudabos pagrindinėje mokykloje (mokytoja Jolanta Šuminaitė).

Nugalėtoja Giedrė | organiz. nuotr.

Nugalėtoja Giedrė | organiz. nuotr.

Vertinimo komisija, sudaryta iš  kompetentingų asmenybių, vadovaujama Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Lisauskienės, šio skyriaus vyresn. specialistės Rasos Juodagalvienės  ir Aukštaitijos nacionalinio parko kultūrologės, etnografės Sigutės Mudinienės ne tik padėkojo visiems dalyvavusiems, pasveikino nugalėjusius, bet ir išsakė vertingų pastabų norint kitąmet važiuoti į regiono ratą, finalą, įrašą palikti kompaktinėje plokštelėje.

Vyresnieji dalyviai, mokytojai, vertinimo komisija | organiz. nuotr.

Vyresnieji dalyviai, mokytojai, vertinimo komisija | organiz. nuotr.

Ypač mažieji dalyviai buvo ne tik puikiai paruošti, bet pasirūpinta ir   gražia jų apranga su tautiniais elementais, atsinešta pasakojimą papildančių ,,dekoracijų“… Smagūs pasirodymai stebėti su nuoširdžiomis šypsenomis bei plojimais, filmuojant Ignalinos kabelinei televizijai, fotografuojant ir fiksuojant rajoninei spaudai.

Kas dvejus metus organizuojamam  respublikiniam  vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkursui ,,repeticija“ atlikta ir šįmet, kas neleis pamiršti mūsų krašto autentiškumo, auginant jaunąją kartą etnine dvasia, pratinant prie atitinkamų nuostatų keliamų reikalavimų.

Marija Kirkienė – renginio organizatorė (Ignalinos kultūros ir sporto centro Etninės ir muziejinės veiklos skyrius)

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė