Pirtis – malonumai ir pavojai (1)

luize.lt nuotr.

luize.lt nuotr.

Pirties mėgėjai teigia, kad apsilankius pirtyje užplūsta jėgos, atsiranda žvalumo pojūtis, stiprėja imunitetas, pagražėja oda. Tačiau nesilaikant tam tikrų reikalavimų pirtyse galima ir stipriai nukentėti: užsikrėsti niežais, grybelinėmis ir kitomis infekcinėmis ligomis.

Ką reikėtų  žinoti vartotojui apie pirtyje teikiamas paslaugas? Pirties savininkai privalo turėti leidimą-higienos pasą, kuris patvirtina, kad teikiamos paslaugos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, o aplinka yra saugi žmonių sveikatai. Ūkinė komercinė veikla be leidimo-higienos paso yra draudžiama ir užtraukia administracinę atsakomybę.

Pirties persirengimo ar poilsio patalpoje lankytojams matomoje vietoje turi būti naudojimosi pirtimi instrukcija, pirmosios pagalbos rinkinys. Pirties darbuotojai gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą ir įgiję žinių sveikatos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais.

Kad lankytojai neužsikrėstų grybelinėmis ligomis ar niežais, pirties baldai, įrenginiai, daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenys turi būti švarūs. Daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenis po kiekvieno naudojimosi būtina išplauti, išvalyti valikliais su dezinfekantais. Draudžiama naudoti daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenis įskilusiais ar pažeistais paviršiais.

Pirtyje turi būti naudojami nerūdijančios medžiagos prausimosi dubenys. Vaikams turi būti skirti specialiai paženklinti dubenys, kiti naudojami tik kūnui arba kojoms prausti.

Persirengimo, poilsio, prausimosi, kaitinimosi patalpose turi būti palaikoma reikiama temperatūra, jose turi būti pakabinti termometrai. Kaitinimosi patalpoje turėtumėte rasti saugius patiesalus atsisėsti. Jei naudojamos medinės lentelės, šalia kaitinimosi patalpos turi būti atskiros vietos švarioms ir naudotoms medinėms lentelėms sudėti. Minėtų lentelių turi būti ne mažiau, nei vietų kaitinimosi patalpoje.

Kiekvienas pirties mėgėjas privalo naudoti atskirą vantą. Panaudotas vantas pakartotinai naudoti kitiems vartotojams draudžiama.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė