Partizano Juozo Jakavonio knygos „Šalia mirties“ pristatymas (0)

Juozas Jakavonis-Tigras, Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Juozas Jakavonis-Tigras, Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien, kovo 9 dieną, penktadienį, 16 val., Vilniaus rotušėje bus pristatyta vieno iš nedaugelio Lietuvoje dar gyvų likusių partizanų, dzūko Juozo Jakavonio-Tigro knyga „Šalia mirties“. Tai puiki proga prisiminti ir pagerbti Lietuvos laisvės kovotojus Kovo 11-osios, Nepriklausomybės Akto paskelbimo ir nepriklausomos Lietuvos gimimo šventės išvakarėse. Renginyje dalyvaus knygos autorius Juozas Jakavonis, jo dukra Angelė Jakavonytė-Rukštelienė, žurnalistas istorikas Aras Lukšas, žinoma dainininkė Veronika Povilionienė, saksofonistas Rimantas Brazaitis.

Knygoje pasakojama apie tėviškę ant Merkio kranto Kasčiūnų kaime, apie senelius ir tėvus lenkų okupacijos metais ir pokario Lietuvoje, taip pat apie Pietų Lietuvos partizanų vadų Juozo Vitkaus-Kazimieraičio ir Adolfo Ramanausko-Vanago vadavietę-bunkerį, kur buvo leidžiamas pogrindinis laikraštis „Laisvės varpas“. Taip pat apie suplanuotą anuomet plačiai nuskambėjusį Merkinės puolimą, nes Merkinėje buvo įsitvirtinę NKVD, sovietinės armijos ir stribų būriai. Bolševikinis karo tribunolas („trojka“) nuteisė Jakavonį Sibiro kalėjimams-lageriams ir tremčiai, kur jis praleido savo jaunystę – nuo 1946 iki 1959 metų.

Knygoje taip pat atsispindi skaudūs jaunuolio išgyvenimai Gulago lageriuose, Kolymos kasyklose, vėliau tremtyje prie Mongolijos sienos.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė