Z.Vaišvilos spaudos konferencija Seime: būtina steigti nepriklausomo prokuroro instituciją (video) (8)

Zigmas Vaišvila | Vikipedijos nuotr.

Zigmas Vaišvila

Kovo 8 d. 10 val. Seime vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija.

Signataras Z.Vaišvila spaudos konferencijoje ketina aptarti susidariusią kritinę padėtį Lietuvos teisinėje sistemoje, pradedant Generalinės prokuratūros veiksmais, Sausio 13-osios, Medininkų žudynių bei A. Paleckio bylose – iki Specialiųjų tyrimų skyriaus likvidavimo, „Snoro“ banko situacijos ir FNTT vadovų atleidimo bei Seimo Antikorupcijos komisijos veiklos.

Dar pernai, vasario 9 d. Seime vykusioje spaudos konferencijoje, atsižvelgiant į Generalinės prokuratūros pradėtas reorganizacijas, Sausio 13-osios, Medininkų ir A.Paleckio bylų eigą, Z. Vaišvila Seimui pasiūlė imtis konkrečių veiksmų – nuo baudžiamojo proceso pakeitimo, likviduoto Specialiųjų tyrimų skyriaus atkūrimo iki nepriklausomo prokuroro institucijos sukūrimo.

„Šiemet kovo 2 d. Seimo Antikorupcijos komisija žengė principingą žingsnį – visuomenei pateikė ilgai lauktą viešumo porciją apie tai, kas iš tikrųjų vyksta teisėsaugoje ir kaip valstybės aukščiausieji pareigūnai ir valstybės vadovas galimai naudojasi atgijusia tarybinio laikmečio „telefonine praktika“ ir neteisėtu kišimusi į teisėsaugos institucijų veiklą. Šiuo veiksmu Seimas atsigręžė į Sąjūdžio vertybes, kurių taip išsiilgusi Lietuva – tiesos sakymą, melo demaskavimą“, – sako signataras Z.Vaišvila.

Z.Vaišvila įsitikinęs, kad dėl „Snoro“ banko, FNTT vadovų atleidimo, informacijos dėl Snoro banko veiklos ikiteisminio tyrimo veiksmų nutekinimo ir Sausio 13-osios bylų išskirtinės svarbos, būtini skubūs ikiteisminiai tyrimai, tačiau jų negali atlikti joks Generalinės prokuratūros pavaldume esantis prokuroras, nes jie patys galimai yra įsipainioję į nusikalstą veiklą ir galimas dalykas, kad yra davę melagingus paaiškinimus Seimo Antikorupcijos komisijai.

„Generalinė prokuratūra susidariusioje situacijoje negali užtikrinti nešališkų ir nepriklausomų šių ikiteisminių tyrimų. Todėl, manau, kad būtina pakartotinai teikti pasiūlymą Seimui dėl Generalinės prokuratūros reorganizacijos, atitinkamų įstatymų pakeitimų ir nepriklausomo prokuroro institucijos įsteigimo skubos tvarka. Šiai institucijai – specialiai savarankiškų pareigūnų grupei turėtų būtų suteikti visi įgaliojimai konkretiems aukštų pareigūnų nusikaltimams tirti“, – Alkas.lt portalui sakė Z.Vaišvila.

Zigmas Vaišvila yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys

____________________

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Stebintiems tiesiogines spaudos konferencijų Seime transliacijas internetu yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys e. paštu po spaudos konferencijos.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas (lrs.lt):

[
Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė