Svarbiausios Sąjūdžio akimirkos pristatomos V.Daraškevičiaus parodose Seime (1)

Vytautas Daraškevičius. Pirmasis Sąjūdžio mitingas sostinės Vingio parke 1988m.

Vytautas Daraškevičius. Pirmasis Sąjūdžio mitingas sostinės Vingio parke 1988m.

Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 9.20 val. Seimo parodų galerijoje bus pristatyta fotografo Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda “Į Laisvę: 1988 birželis – 1990 kovo 11” ir “Tautinės bendrijos Lietuvos kelyje į Laisvę”.

Fotografas V. Daraškevičius dar 1988 m. birželio mėn. įsitraukė į Sąjūdžio gyvenimą ir fiksavo Sąjūdžio renginius nuo jo pradžios iki pat 1991 m. rugsėjo mėn. Gausi medžiaga pirmą kartą plačiau eksponuota 2008-aisiais – juos paskelbus Sąjūdžio metais. Kartu su dienraščiu “Lietuvos žinios” 2008 m. liepos mėn. pradėtas ilgalaikis projektas – rubrikoje “Sąjūdžio metai. Fotokronika” buvo eksponuojamos fotografijos, atspindinčios prieš dvidešimt metų vykusias svarbiausias Sąjūdžio akimirkas. Ši medžiaga ir sudaro parodos pagrindą.

Anot paties fotografo: “Chronologiškai paroda apima laikotarpį nuo Sąjūdžio pradžios iki nepriklausomos Lietuvos Respublikos atkūrimo 1990 m. kovo 11-ąją. Seime eksponuojama paroda papildyta nuotraukomis iš kelių mitingų, kuriuose Lietuvos žmonės, nepaisydami grūmojimų iš Maskvos, vieningai palaikė drąsų parlamento sprendimą. Tuo užsibaigė pirmasis kelio į laisvę etapas – šviesus, euforiškas, ne veltui pavadintas “Dainuojančia revoliucija”. Iki realios laisvės bei tarptautinio pripažinimo dar buvo likę beveik pusantrų nelengvų metų, kupinų jau daug dramatiškesnių įvykių… Apie tai bus antroji parodos dalis”.

Tautinių bendrijų tarybos ir Seimo kanceliarijos parengtoje parodoje “Tautinės bendrijos Lietuvos kelyje į Laisvę” eksponuojamos 1988–1990 m. fotografijos, dokumentai, spaudos leidiniai, daiktiniai eksponatai, atspindintys tautinių bendrijų, kultūros draugijų veiklą įtvirtinant Lietuvos nepriklausomybę, skirtingų Lietuvoje gyvenančių tautų atstovų indėlį kelyje į Laisvę.

Seimo parodų galerijos lankytojai parodas kviečiami apžiūrėti atvirų durų valandų metu kovo 9 d., penktadienį, 11–15 val. ir kovo 11 d., sekmadienį, 12.30–16 val.

Kovo 11-osios minėjimo renginių programa Čia.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė