Iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ kviečia į forumą padėčiai Lietuvos teisėsaugoje aptarti (tiesioginė transliacija) (12)

Kovo 6 d. 18 val. Vilniuje Lietuvių kalbos institute (P. Vileišio g. 5) vyks inciatyvinės grupės „Už teisingumą“ rengiamas forumas dėl teisėtvarkos situacijos Lietuvoje. Forume bus aptarta dabartinę Lietuvos teisėtvarkos būklė ir galimos pertvarkos šioje srityje. Bus ieškoma atsakymo į klausimą – kaip ir ką galima būtų padaryti kuo greitesniu laiku, kad situacija Lietuvos teisėsaugoje imtų radikaliai keistis.

Iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ Forume kviečia dalyvauti visus neabejingus žmonės nenorinčius taikstytis su neteisingumu.

Pranešimą apie būsimą Forumą išplatinęs visuomeninis portalas Ekspertai.eu rašo:

„Viešo intereso negynimas yra saugiausias, stabilus ir pats pelningiausias Generalinės prokuratūros biznis. Schema labai paprasta, tiesiog nieko nereikia daryti. Šiuo atveju visas valstybinio masto nusikalstamam pasauliui tarnaujančių prokurorų darbas – nepradėti ikiteisminių tyrimų. Arba, jei labai reikia, dėl akių pradėjus, šiek tiek juos pavilkinti ir galiausiai nutraukti. Genialu ar ne? Visų iki pykinimo įgrisusių pavyzdžių ir nesuminėsi: nuo nutrauktos rubikoninio abonento bylos iki ketvirtus metus marinamo tūkstantmečio VEKS’o, nuo niekaip neištiriamų nacionalinio stadiono griaučių iki net nepradėto tirti atominės elektrinės uždarymo ir t.t. ir t.t. ir t.t. Iš valstybės neteisėtai siurbiamos sumos siekia milijonus, o kartais net ir milijardus litų. Ką prokurorai išdarinėja Vytauto Pociūno nužudymo, pedofilijos ir žudymų, Eglės Kusaitės, filologo Leto Palmaičio ar FNTT majorės Linos Andriuškevičienės bylose kalbėti nė neverta. Kaip gerai žinoma, pagal galiojančius įstatymus, visus tokius neteisėtus prokurorų veiksmus galima skųsti… tiems patiems prokurorams, taigi ratas užsidaro“.

Kaip žinia vasario 22 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros buvo surengta pilietinė akcija-mitingas „Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“.

Mitinge reikalauta iki Kovo 11 d. išviešinti visų šalies partijų, aukštų politikų, teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnų ryšius su šešėliniu verslu ir kitomis nusikalstamomis struktūromis, paskelbti duomenis apie jų gaunamus pinigus iš šių struktūrų ir galimai neteisėtą praturtėjimą. Taip pat nedelsiant sugrąžinti į pareigas be jokio aiškaus pagrindo nušalintus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą ir atleisti iš pareigų susikompromitavusį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir visus kitus su šešėliniu verslu ir kriminaliniu pasauliu susijusius valdžios pareigūnus.
Mitingo dalyviai viešą pareiškimą įteikė Prezidentei, Seimo Pirmininkei ir Premjerui.

Kovo 1 d. Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Už teisingumą: tolimesni veiksmai“ Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Bronius Genzelis, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys, Ekspertai.eu atstovas Audrius Nakas, Jungtinio Demokratinio Judėjimo atstovas Šarūnas Valentinavičius,  pristatė iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ tolimesnius veiksmus.

Visuomenininkai sakė,  kad jei nebus patenkinti  visuomeninių organizacijų vasario 22 d. mitinge iškelti reikalavimai, tai kovo 17 d. bus surengtas dar vienas mitingas, tik šįkart – prie Seimo.

„Mes iki kovo 11 d. lauksime valdžios sprendimų, ar bus įgyvendinti tie reikalavimai, kuriuos iškėlė tūkstantis piliečių mitinge ir parėmė daug intelektualų ir visuomenės narių. Jeigu šitie sprendimai nebus įgyvendinti, kovo 17 d. mes kviesime vėl laisvus Lietuvos žmones susirinkti ir pareikšti savo pilietinę valią, kad Lietuva pradėtų valytis sparčiau“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime „Už teisingumą: tolimesni veiksmai“ – sakė D.Kuolys.

Po vasario 22 d. mitingo reikalavimais jau pasirašė virš 500 piliečių, tame tarpe žinomi kultūros, mokslo ir visuomenės veikėjai:  Liudvikas Jakimavičius, Valdas Papievis, Vytautas V. Landsbergis, Romas Sakadolskis, Sergėjus Kanovičius, Kazys Saja, Jonas Kronkaitis, Nijolė Sadūnaitė, Antanas Terleckas, Algirdas Patackas, Kornelijus Platelis, Nijolė Oželytė, Gediminas Storpirštis, Vladas Braziūnas, Rimantas Dichavičius, Leonas Ašmantas, Domantas Razauskas, Krescencijus Stoškus, Algimantas Matulevičius ir kiti.

Kovo 6 d. Forumo tiesioginę transliaciją Ekspertai.eu tinklapio dėka galite nuo 18 val. stebėti čia.  Tie kas neturės galimybės žiūrėti tiesioginės transliacijos galės vėliau pasižiūrėti forumo vaizdo įrašą Alkas.lt arba Ekspertai.eu portaluose.

Atsiprašome tiesioginė transliacija perkelta čia (žiūrėti naudojant Mozilla Firefox ir Google Chrome naršykles): www.atviratv.lt

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė