Koalicija siūlo Premjerui teikti R.Palaičio atstatydinimą (8)

V.Kopūsto nuotr. (DELFI)

V.Kopūsto nuotr. (DELFI)

Šiandien vakare (kovo 5 d.) rinkosi koalicijos partneriai į neeilinį pasitarimą. Po valandą trukusių diskusijų, pasak ten dalyvavusių, buvo pasiūlyta Premjerui Andriui Kubiliui  pasinaudoti teise ir teikti Prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Tokią žinią žurnalistams pranešė konservatorių, Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio atstovai.

„Po bendro aptarimo, situacija yra tokia, kad vis tiek yra poreikis tam tikro sprendimo. Manome, kad konstitucinė teisė premjerui tokia yra suteikta, ir premjeras, turėdamas argumentų, dėl ko galbūt vidaus reikalų ministras yra praradęs politinį pasitikėjimą, jis turi teisę teikti vidaus reikalų ministro atleidimą prezidentei. Šiuo atveju, apsisprendimas yra Premjero rankose“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Liberalų ir centro sąjungos atstovai toliau remia jų deleguotą ministrą ir nepritaria jo atstatydinimui.

Seimo narys Jurgis Razma sakė, kad Premjeras savo sprendimą gali pasakyti ir šiandien, ir kada nors vėliau. Pats Andrius Kubilius, bei Seimo Pirmininkė Irena Degutienė su žurnalistai nekalbėjo.

Sekmadienį tiesioginėje LTV laidoje „Savaitė“ R.Palaitis sakė, kad trauktis neketina.

„Yra du keliai: arba Prezidentė, arba visas Seimo procesas. Bet pačiam atsistatydinti aš tikrai nematau jokios prasmės, todėl, kad aš įsitikinęs savo sprendimo teisingumu. Čia buvo šnekėta apie sprendimo teisėtumą. Aš įsitikinęs, kad mano sprendimas yra teisėtas, remiantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, remiantis Vidaus tarnybos statutu. Ir aš nematau, dėl ko aš turėčiau atsistatydinti“, – laidai „Savaitė“ sakė ministras R. Palaitis.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis išvyko vizito į Estiją, kur kovo 5-6 dienomis dalyvaus kasmetiniame trijų Baltijos šalių vidaus reikalų ministrų susitikime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė