Vivattur parodoje siūloma pakeliauti po regioninius parkus (0)

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2012“ pristato projektą-konkursą „Kviečia Lietuvos regioniniai parkai“, kuriuo siekia skatinti keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas. Taip pat pristatomi gamtos maršrutai, nauji lankytojų centrai Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Siūloma aplankyti Lietuvos saugomas teritorijas, kuriose keliautojams reikės fotoaparatu užfiksuoti net 50 įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų, unikalių vietovių, dalyvauti žygiuose pėsčiomis, dviračiais ir baidarėmis.

Keliautojams pristatomos naujai įrengtos ar sutvarkytos vietos saugomose teritorijose. Jie raginami aplankyti Bradeliškių ir Buivydų piliakalnius Neries regioniniame parke, susipažinti su daugiau kaip dešimt naujų ekspozicijų regioninių ir nacionalinių parkų Lankytojų centruose, plaukti Šventosios upe, kurios pakrantėse naujai įrengtos poilsiavietės, Anykščių regioniniame parke, pasigrožėti atsiveriančiu kraštovaizdžiu nuo Gedanionių kalvos Aukštadvario regioniniame parke…

Lankytinų vietų sąraše – sutvarkytos ir pažintiniam turizmui pritaikytos gamtos vietos, keliautojų laukia nuo apžvalgos bokštų atsiveriančios nuostabios kraštovaizdžio panoramos, moderniai įrengti Lankytojų centrai, kiti unikalūs atradimai gamtoje.

Dar viena šių metų ekologinių kelionių konkurso naujiena – keliautojai birželio pabaigoje kviečiami dalyvauti dviračių žygyje „Dviem ratais – gamtos takais“ ir keliaujant kartu su gamtos gidais geriau pažinti savo krašto gamtą.

Kuo daugiau lankytinų objektų, kuriuos siūlo konkurso organizatoriai, keliautojai aplankys – tuo daugiau taškų gaus. Maksimalus taškų skaičius – 550. Aplankius kiekvieną objektą, lankytojai gauna 10 taškų; iš viso – 50 lankytinų vietų). Už dalyvavimą dviračių žygyje „Dviem ratais – gamtos takais“ bus papildomai skiriama 50 taškų. Konkurso laimėtojais taps tie, kurie surinks 300 taškų.

Konkursas tęsis nuo š.m. balandžio iki rugsėjo mėnesio. Konkursui pasibaigus, laimėtojai bus pakviesti į šventę ir apdovanoti diplomais. Surinkę daugiausiai taškų bus apdovanoti išskirtiniais prizais.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės, jau ne vienerius metus Lietuvos saugomose teritorijose yra kuriama infrastruktūra, sudaranti galimybes keliautojams susipažinti su mūsų krašto įdomiais gamtos paveldo objektais, unikaliu kraštovaizdžiu, gausia biologine įvairove. Žmogui svarbu žinoti, kokią vertybę jis mato, kodėl ji yra saugoma, kuo ji išskirtinė. Saugomos teritorijos mūsų šalyje užima apie 15 proc. visos krašto teritorijos. Svarbu, ne tik išsaugoti unikalią šalies gamtą, kultūros vertybes, bet ir jas tinkamai pristatyti visuomenei“.

Saugomų teritorijų sistema – labai įvairialypė. Nacionaliniai, regioniniai parkai, biosferos poligonai, draustiniai yra ir turi būti lankomi. Bet tas lankymas turi būti civilizuotas, ne chaotiškas. Visuomenės poreikiams patenkinti yra sukurta aiški sistema, kaip lankytojai turi gauti informaciją, kaip turi elgtis gamtoje. Yra įkurta daugiau kaip 20 saugomų teritorijų lankytojų centrų, kuriuose teikiama informacija apie toje teritorijoje esančias vertybes: kas yra saugoma, dėl ko, ką galima daryti, ko ne.

Lietuvos saugomose teritorijose dabar jau yra įrengta apie 100 pažintinių takų. Dauguma jų įrengta VSTT ir saugomų teritorijų direkcijų inciatyva. Dalį turi įrengę miškininkai, kuriems už tai verta padėkoti, taip pat tą daro ir kai kurios savivaldybės, bendruomenės, kurios įsitraukia į ekologinę veiklą. Saugomose teritorijose yra apie 60 įvairių turizmo trasų: automobilių, dviračių, vandens ir pėsčiųjų. Įrengta apie 80 įvairių apžvalgos aikštelių, regyklų, kurios skirtos pamatyti įspūdingas panoramas. Yra pastatyta ir apžvalgos bokštų, nuo kurių kraštovaizdis atsiveria visu grožiu.

Saugomose teritorijose yra nemažai rekreacijos vietų, kuriose žmonės gali sustoti pailsėti – įrengta apie 500 poilsiaviečių ir kitų atokvėpio vietų, iš jų yra apie 100 stovyklaviečių, kuriose galima apsistoti nakvynei palapinėse.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė