Lietuva į „Euroviziją“ siunčia D.Montvydą (14)

D.Montvidas | delfi.lt, T.Vinicko nuotr.

D.Montvidas | delfi.lt, T.Vinicko nuotr.

Šeštadienį paaiškėjo, kad šiais metais Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovaus Donatas Montvydas su daina „Meilė yra akla“ (Love is Blind). Jis finale sulaukė daugiausiai komisijos ir žiūrovų simpatijų bei aplenkė grupę „Dar“ ir Moniką Linkytę. Dėl teisės gegužę vykti į Azerbaidžano sostinę Baku nacionalinės atrankos finale varžėsi 14 atlikėjų.

Po keturių pusfinalių į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą, komisijos ir žiūrovų sprendimu, pateko Beissoul, „The Independent“,„Multiks“, Vytautas Matuzas, „Alive Way“, Katažina, M. Linkytė, „Vig Roses, „Bekešo vilkai“, D. Montvydas, Simona Milinytė ir grupė „Dar“.

Išmaniųjų telefonų programėlės „Balsuok!“ naudotojai į finalą delegavo Gretą Šmidt, o generalinis rėmėjas „Akvilė“ kelialapiu apdovanojo atlikėją Sati.

Atlikėjų pasirodymus vertino dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Miškinis, dainininkė, vokalo pedagogė Rosita Čivilytė, operos solistas Vladimiras Prudnikovas, grupės „Saulės kliošas“ vadovas Laurynas Šarkinas ir kompozitorius, dainininkas, džiazo mokyklos įkūrėjas Artūras Novikas.

Komisija šeštadienį daugiausiai balsų skyrė D. Montvydui (50), grupėms „Dar“ (46) ir „Bekešo vilkai“ (44), M. Linkytei (41).

39 komisijos balsus gavo Beissoul, 37 – V. Matuzas, 34 – „Alive Way“, 33 – „Vig Roses“, po 32 – „The Independent“, Katažina ir Greta Šmidt, po 31 – Sati ir S. Milinytei, 26 – grupė „Multiks“.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų taip pat sulaukė D. Mantvydas (15664), „Dar“ (11004), M. Linkytė (5224), S. Milinytė (4092), V. Matuzas (3090).

Beissoul gavo 1793 žiūrovų balsus, „Vig Roses“ – 695, „Bekešo vilkai“ – 569, Katarina – 478, „Alive Way“ – 382, „Multiks“ – 379, Greta Šmidt – 344, „The Independent“ – 333, Sati – 262.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus ir pavertus juos balais, paaiškėjo, kad šios nacionalinės atrankos favoritai – D. Montvydas (24 balai), grupė „Dar“ (20) ir M. Linkytė (15). Būtent iš šių trijų atlikėjų komisija ir rinko nugalėtoją.

V. Matuzas, Beissoul ir „Bekešo vilkai“ gavo po 11 balų, S. Milinytė – 8, „Vig Roses“ – 7, „Alive Way“ – 5, Katarina – 4, Greta Šmidt ir „The Independent“ – po 2 balus, Sati – 1, „Multiks“ – 0 balų.

Finalinį koncertą pradėjo grupė „The Independent“, atlikusi dainą „Baby“.

„Kūrinys turi energetikos, bet trūksta vystymo. Dar abejočiau, ar su trim muzikantais galima užpildyti akustinę erdvę. Kažko dar trūksta“, – komentavo V. Miškinis.

„Daina linksma, bet sutikčiau su V. Miškiniu, kad trūko vystymo, galutinio dainos finalo“, – pastabų turėjo ir A. Novikas.

Antroji pasirodė grupė „Alive Way“, atlikusi dainą „Amazed By You“.

„Grupė atlieka savo darbus, kuria savo ateitį. Tai pavyzdys, kaip reikia elgtis, ką daryti, kai groji su fonograma“, – pasirodymą komentavo L. Šarkinas.

„Klausydamasi dainos gerai jaučiausi, ji nubloškė mane atgal. Nemanau, kad tai eurovizinė daina, bet jūs turite kažko gero energetikai savyje“, – teigė R. Čivilytė.

Gretai Šmidt, dainavusiai savos kūrybos kūrinį „The One“, komisijos nariai turėjo pastabų dėl vokalo.

„Daina įdomi, išvystyta, nors melodinė linija nelabai „vežanti“. Turiu priekaištų vokalui, nes daugelis natų buvo išrėkta, o ne išdainuota“, – pastebėjo A. Novikas.

Su juo sutiko ir V. Prudnikovas: „Atrodote gražiai, bet vokaliai dar reikėtų padirbėti. Daina mane nelabai sužavėjo.“

Pastabų išgirdo ir Sati, atlikusi dainą „Light is the One“.

„Esi originali, daina verta originalių komplimentų. Bet norint keisti charakterį, reikia nepriekaištingai valdyti balsą. Tai šiandien pakišo koją“, – pastebėjo R. Čivilytė.

Penktasis scenoje pasirodė Vytautas Matuzas su daina „Take it Back“.

„Man svarbiausia ritmika, kad daina „vežtų“. „Eurovizijos“ plane tai gal ir ne ta daina, bet pasirodėte gerai“, – teigė L. Šarkinas.

„Gal pritrūko „Eurovizijai“ reikalingo priedainio, bet šiaip noriu pagirti“, – kalbėjo A. Novikas.

Teigiamai dainą ir pasirodymą vertino V. Miškinis: „Noriu pagirti už drąsą ir laisvą pojūtį scenoje. Man kūrinys patiko, patiko atlikimas. Muzikinė medžiaga įvairi, kas reta šios dienos pasirodymuose.“

Monikos Linkytės, atlikusios dainą „Happy“, pasirodyme komisija pasigedo kulminacijos.

„Profesionalu, puikiai dainuoji. Bet klausantis sėdi, lauki įspūdžio viršūnės, bet ji taip ir nepasiekta“, – pasirodymą vertino R. Čivilytė.

„Labi gražus balsas, turi gerą, gražiai aranžuotą dainą, bet nebuvo to jau minėto vulkano išsiveržimo“, – pritarė V. Prudnikovas.

Panašių pastabų išgirdo ir duetas „Vig Roses“, atlikęs dainą „Come Back“.

„Intensyvi daina, joje tik įtampa. Labai energetiška, įtempta, bet pabaigoje įspūdžio neliko“, – kalbėjo V. Miškinis.

„Unisonas puikus, gerai dera balsai. Ryškios kulminacijos pritrūko, bet daina įdomi“, – nuomonę reiškė A. Novikas.

Aštuntieji scenoje pasirodė „Multiks“ su daina „Star“.

„Didžiausias minusas – visas kūrinys buvo pro šalį pradainuotas. Norint atstovauti šaliai didelėje scenoje pirmiausiai reikia gerai dainuoti. Tuomet bus galima kalbėti ir apie dainą“, – teigė A. Novikas.

„Buvo netiksli intonacija, pavargęs balsas. Taip į sceną išeiti negalima“, – pastebėjo V. Prudnikovas.

Komentuodami Katažinos atliktą dainą „Euforija“ komisijos nariai pažymėjo, kad toks kūrinys – ne „Eurovizijai“.

„Atlikta puikiai, tik daina „čiudna“. Formatas labiau tinka kabaretui, o ne „Eurovizijai“, – tvirtino V. Miškinis.

„Esame pripratę prie tokio tipo dainų, jos jau pabodo. Atlikote puikiai, bet palikime šitą dainą Lietuvai“, – teigė R. Čivilytė.

Toliau nuskambėjo Simonos Milinytės daina „One of a Kind“.

„Šiandien sudainavote prasčiau, buvo daugiau jaudulio. Turite kur tobulėti, sėkmės ateityje“, – atlikėjai linkėjo R. Čivilytė.

„Paruoštas geras šou, pasirodėte neblogai, energingai“, – vertino A. Novikas.

Atlikėjas Beissoul žiūrovų ir komisijos simpatijas bandė užkariauti daina „Why“.

„Daina man patiko, geras priedainis. Su vokalu dar reiktų padirbėti. Gražus pasirodymas“, – kalbėjo A. Novikas.

„Man pritrūko didesnio pritariamojo vokalo išnaudojimo, bet pasirodyme radau daug teigiamų dalykų“, – teigė V. Miškinis.

„Tikrai neblogai, tai vienas tų pasirodymų, kurie tikrai džiugina“, – sakė L. Šarkinas.

Grupė „Bekešo vilkai“, atlikusi dainą „Letter By Letter“, sulaukė komisijos pagyrų.

„Buvo labai gerai, puiki aranžuotė, nuostabi dainininkė. Per gerai „Eurovizijai“, palikime Lietuvai“, – komentavo R. Čivilytė.

„Atlikimo, orkestruotės prasme – tai pats geriausias variantas, kokį girdėjome. Tik gal trūksta melodingo priedainio“, – nuomonę dėstė A. Novikas.

Priešpaskutinis į sceną lipo Donatas Montvydas, atlikęs dainą „Love is Blind“.

„Pačioje dainoje užkoduota sėkmė, ji įtaigi. Man trūksta žodžių“, – komentavo V. Miškinis.

„Daina įdomi, atlikimas superinis, natos puikiai atliktos. Gal prikibčiau prie dainos formos. Įžanga ilgoka, viską sunku sutalpinti į tris minutes“, – teigė A. Novikas.

„Tokiam tarptautiniam konkursui reikia dainos ir atlikimo. Viskas buvo“, – pastabų neturėjo V. Prudnikovas.

Paskutinė nacionalinės atrankos finale nuskambėjo grupės „Dar“ daina „Home“.

„Puikus šou, geras, darnus vokalas, „Eurovizijai“ tinkanti daina“, – teigė V. Prudnikovas.

„Viskas labai gerai atlikta, surežisuota, derėjo. Puikus pasirodymas“, – gyrė A. Novikas.

Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvaus tryliktą kartą. Jau žinoma, kad mūsų šalies atstovas pasirodys antrajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 24 dieną.

Kartu su Lietuva antrajame pusfinalyje pasirodys Serbija, Nyderlandai, Portugalija, Makedonija, Baltarusija, Malta, Ukraina, Armėnija, Bulgarija, Švedija, Gruzija, Slovėnija, Estija, Turkija, Slovakija, Kroatija, Norvegija, Bosnija ir Hercegovina.

Pernai mūsų šalies atstovė Evelina Sašenko su daina „C`est ma vie“ tarp 25 finalo dalyvių liko 19-a.

Kol kas sėkmingiausia mūsų šaliai buvo 2006 metų „Eurovizija“. Tuomet į Atėnuose vykusį konkursą deleguota grupė „LT United“ užėmė šeštąją vietą.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė