Latvija turistus iš Lietuvos vilios ramybe ir lėtu gyvenimo tempu (0)

Kultūros renginiai, kulinariniai nuotykiai ir festivaliai, Rygos bei nedidelių miestų žavesys – tai raktiniai žodžiai, kuriais Latvija nusprendė šiemet aktyviai vilioti turistus iš Lietuvos. Šį savaitgalį vykstančioje tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2012“, Latvijos turizmo plėtros agentūra pristatys naujoves, pritaikytas turistams iš Lietuvos bei koncepciją „Latvia – Best enjoyed slowly“. Ši koncepcija skirta keliautojams, norintiems nors trumpam pakeisti savo gyvenimo tempą ir neskubant patirti naujų įspūdžių, pasimėgauti harmoningu poilsiu.

„Slow travel išvertus – neskubus, lėtasis turizmas. Šiais metais turistams iš Lietuvos siūlome būtent tokį poilsį. Jis skirtas visiems, kuriuos vargina tradicinių kelionių ritmas, keliautojams, tausojantiems aplinką bei mėgstantiems kelionės metu praleisti daugiau laiko toje pačioje vietovėje, susipažinti su šalies kultūra ir vietinių žmonių gyvenimo būdu“, – sakė Latvijos turizmo plėtros agentūros direktorius Armands Slokenbergs.
„Best enjoyed slowly“ idėja apima renginius, festivalius, pramogas Latvijos sostinėje Rygoje ir nedideliuose kultūrinio paveldo miesteliuose, aktyvųjį turizmą, kulinarinius nuotykius. Detalią informaciją keliautojai iš Lietuvos gali peržiūrėti oficialiame Latvijos turizmo puslapyje www.latviatravel.com

2012 metais Baltijos kulinarijos sostine tapo Ryga. Todėl 25 geriausių Rygos restoranų virėjai turistams parengė specialų kulinarinį kalendorių kovo-gruodžio mėnesių laikotarpiu. Kiekvieną mėnesį Rygos restoranai nustebins turistus vis kita tema ir patiekalais, pagamintais naudojant tradicinius latviškus produktus. Specialiai sukurtą kalendorių turistai gali peržiūrėti internetiniame puslapyje www.liveriga.com

Vienas iš daugiausiai lietuvių dėmesio sulaukiančių renginių Latvijoje – jau keletą metų iš eilės vykstantis muzikos ir meno festivalis „Positivus“. Tai didžiausias festivalis Baltijos šalyse, kuris sutraukia atlikėjus iš viso pasaulio ir kaimyninių valstybių.

„Šiais metais sukurtas specialus kelionės paketas, kuriuo pasinaudoję turistai iš Lietuvos galės patogiai pasiekti festivalio vietą. Be to, šiemet daug dėmesio skiriama jauniausiems festivalio lankytojams. Pagerintos sąlygos šeimoms, atvykstančioms į festivalį su vaikais“, – sakė „Positivus“ organizatorius Ģirts Majors.

Be festivalio „Positivus“, turistus iš Lietuvos vilios ir Latvijos pajūrio miestai, tokie kaip Ventspilis ir Jūrmala. Ventspilis miesto svečiams sukūrė specialią virtualią miesto ambasadą www.visitventspils.com. O savas tradicijas turintis kurortinis miestas Jūrmala turistams siūlys aktyvaus poilsio paslaugas ir SPA pramogas.

Vidžemės regionas šiais metais parengė net keturis naujus poilsio maršrutus, tinkamus slow travel turistams, poilsiaujantiems kartu su šeima. Turistai iš Lietuvos galės išbandyti Gulbenės siauruką, pasivaikščioti Gaujos nacionaliniame parke ir kitose vaizdingiausiose Vidžemės vietose.

Latvijos turizmo plėtros agentūra – 2002 metais įsteigta institucija. Ji įgyvendina valstybinę turizmo politiką, plečia Latvijos turizmo galimybes tarptautinėje rinkoje ir tokiu būdu skatina turizmo plėtrą. Pagrindinė jos užduotis – skatinti Latvijos, kaip daugybę pramogų siūlančio ir saugaus galutinio kelionės tikslo įvaizdį, didinti jos turizmo produktų atpažįstamumą.

Parodoje „Vivattur 2012“ Latviją atstovauja agentūra „Latvijas koncerti“, Tarptautinių parodų rengėjų bendrovė BT1, Latvijos viešbučių ir restoranų asociacija, Latvijos kempingų asociacija ir Siguldos, Valmieros, Liepojos, Ventspilio, Jelgavos, Jaunjelgavos ir Jūrmalos savivaldybės.

Rygos turizmo plėtros biuras, kuris įgyvendina projektą LIVE RĪGA, įsteigtas 2009 metais. Jo steigėjai – Rygos Dūma, oro linijų bendrovė „airBaltic“, Latvijos viešbučių ir restoranų asociacija ir Latvijos turizmo agentų asociacija. Rygos turizmo plėtros biuras skatina turizmo plėtrą, populiarina Rygos turizmo galimybes užsienyje.

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė