Rusija ruošiasi kovo 4 d. Prezidento rinkimams (0)

Sergejus Lavrovas | sana.sy nuotr.

Sergejus Lavrovas

Kovo 4 d. Rusijoje vyks šalies prezidento rinkimai. Po jų, kovo 5 d., Maskvoje planuojami dideli mitingai: Puškino aikštėje įvyks mitingas „Už sąžiningus rinkimus”, o Maniežo aikštėje mitingą rengs Kremliaus šalininkai.

Kovo 3-9 dienomis Maskvoje budės 6 000 omonininkų, permestų į sostinę iš Rusijos regionų. Jiems keliama užduotis „užkirsti kelią valdžios nesankcionuotiems viešiems renginiams“.

Rusijos laikraščio „Novaja gazeta” duomenimis nors karių perdislokavimo įsakymas dar negautas, bet omonininkų būriai Čeliabinske, Rostove, Jekaterinburge ir Saratove yra pasiruošę išvykti „užkirsti kelio ekstremizmo apraiškoms” su ekipuote, tipiška komandiruotėms į „karštuosius rajonus”. Tačiau Rusijos vidaus reikalų ministerija (VRM) šių pranešimų nekomentuoja.

Oficialiais Rusijos VRM duomenimis Rusijoje tvarką per prezidento rinkimus palaikys daugiau kaip 380 000 VRM darbuotojų ir 30 000 liaudies draugovininkų bei tiek pat privačių apsaugos įmonių darbuotojų. Maskvoje tvarką mieste palaikys 36 500 tūkstančio žmonių.

Prieš artėjančius rinkimus duodamas interviu laikraščiui „Rossijskaja gazeta“ Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas  neigiamai pasisakė prieš tariamus užsienio „mėginimus paveikti politinius ir rinkiminius procesus Rusijoje“ esą vykdomus „per pilietinės visuomenės finansavimo kanalus“.

„Laikai, kai su Rusija buvo galima mėginti kalbėtis pamokymų ir pamokslų kalba, jau praeityje. Mūsų partneriai amerikiečiai tai puikiai supranta, bet ankstesnių požiūrių inercija Vašingtone vis dar pasireiškia. Mes atvirai sakome, kad tai – veiksnys, kenkiantis pasitikėjimui ir tarpusavio supratimui, trukdantis praktiniam bendradarbiavimui“, – pažymėjo jis.

S.Lavrovas nurodė, kad Jungtinėse Valstijose politinį, o ypač nevyriausybinių organizacijų rinkimų veiklos finansavimą iš užsienio kategoriškai draudžia įstatymas. „Mums reikėtų mūsiškius įstatymus pagerinti iki šių demokratinių standartų“, – pabrėžė jis.

Parengta pagal ELTA, INTERFAX, ITAR-TASS pranešimus

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė