Paroda Marijampolės krašto praeičiai atminti (0)

Jaunųjų kanklininkų pasirodymas | marijampole.lt, A.Baniulaitienės nuotr.

Jaunųjų kanklininkų pasirodymas | marijampole.lt, A.Baniulaitienės nuotr.

Marijampolės kraštotyros muziejaus galerijoje „Saulėratis“ veikia paroda itin skambiu pavadinimu „Laiko paliesti, žmonių išsaugoti“. Eksponatai yra sukaupti per 2000–2001 metus, juos padovanojo Marijampolės krašto žmonės. Parodos atidaryme, kuris surengtas vasario 22 dieną, eksponatų dovanotojai sulaukė padėkos ne tik iš muziejaus darbuotojų, bet ir iš Seimo nario Albino Mitrulevičiaus, Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valdo Tumelio.

Parodos pavadinimas puikiai atspindi muziejaus esmę, nes kur kitur paveldas turės tokią reikšmę, jei ne muziejuje, kur kiekvienas daiktelis tampa istorine, kultūrine vertybe. Parodos dvasią atidarymo renginyje sustiprino etnografo Jauniaus Vyliaus rengiamų jaunųjų kanklinykų pasirodymas. Prie muziejaus jau daug metų veikia vaikų kanklių mokyklėlė.

Marijampolės kraštotyros muziejus saugo apie 36,5 tūkst. eksponatų, o juos visus sutalpinti galerijoje būtų neįmanoma. Todėl daiktai, kurie savyje talpina daugybę istorijų, yra atrinkti ir šiuo metu jų eksponuojama tik dalis, kuri yra suskirstyta į kelias siužetines linijas.

Ši paroda atspindi pokario laikus. Eksponatai šaukte šaukia praeities dvasia, kiekvienas, aplankęs parodą, prisimins senus laikus arba bent pajaus to meto dvasią. Vyresniems ji primins vaikų auginimo ypatumus, namų aplinka ir virtuvės rakandai sukels nostalgiją ir džiugesį, jog dabar gyvename išties moderniai ir patogiai. Visais laikais moterims buvo ir yra aktuali aprangos tema, todėl ir šioje parodoje eksponuojama moters apranga tarybiniais laikais.

Ši paroda puikiausias įrodymas, kad kažkam nereikalingas, pasenęs daiktas gali tapti puikiausiu istorinės atminties liudytoju. Ekspozicija lankytojų laukia net iki gegužės mėnesio vidurio.

Kategorijos: Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė