KTU atidarytas padalinys jaunimo verslumui skatinti (nuotraukos) (1)

KTU nuotr.

KTU nuotr.

Kovo 2 d. Kauno technologijos universitete (Studentų g. 67) duris atvėrė vienas KTU Inovacijų ir verslo centro padalinių Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“, kuris, tikimasi, taps studentų ir jaunimo verslo idėjų, grįstų naujomis technologijomis ir inovacijomis, brandinimo ir įgyvendinimo terpe.

Galimybė įkaitinti studentus akseleruoti inovatyvias idėjas ir kurti savo verslą atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, asmeninių iniciatyvų ugdyti jaunimo verslumą Lietuvoje jau būta ir anksčiau, tačiau instituciniu lygmeniu tai daroma pirmą kartą.

„Bandau rasti lietuvišką „Startup” atitikmenį. Manau, tai galėtų būti „pumpuras”, – sveikindamas akademinę bendruomenę, juokavo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Simbolinę raudoną juostelę perkirpo Ministras Pirmininkas A. Kubilius, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, KTU rektorius prof. Petras Baršauskas. Atidaryme dalyvavęs miesto meras Andrius Kupčinskas su kitais svečiais apžiūrėjo universiteto jaunųjų mokslininkų jau sukurtus produktus.

„Siekiame, kad rastųsi kuo daugiau inovatyvių idėjų, kurios vėliau ir Universiteto mokslininkų, ir studentų būtų komercinamos ir realizuotos ne tik Europos, bet ir JAV rinkose“, – teigė KTU vadovas.

„StartupSpace“ veiks kaip bendruomenes ir bendraminčius suburianti erdvė, kurioje bus plėtojamos idėjos, dalijamasi žiniomis ir įkvėpimu, kuriami aukštos kokybės produktai, skatinamas eksperimentinis problemų sprendimu grįstas mokymasis.

„Siekiame įkvėpti, padrąsinti ir suburti jaunus žmones ryžtingiau įgyvendinti savo idėjas, – teigė skyriaus vadovas Justinas Katkus. – „StartupSpace“ tikslas yra visokeriopai remti entuziastus, kurie anksčiau neturėjo galimybių savo idėjas paversti realiais produktais ar paslaugomis. Ypač tikimasi su naujomis progresyviomis technologijomis susijusių darbų.“

Į „StartupSpace“ veiklą įsitrauks ir talkins specialiai kviečiami patarėjai: investuotojai, rinkodaros, finansų ir kiti specialistai, kurie ne tik ieškos galimybių prisidėti prie naujų verslo idėjų, bet ir patars bei konsultuos aktualiausiais klausimais.

Jau šiuo metu yra be galo didelis susidomėjimas „StartupSpace“ veikla ir galimybėmis. Todėl kovo 8 d. kartu su Aalto universitetu organizuojamas pirmas renginys – atrankinis regioninis turas „Startup Sauna“, kuris taps tramplinu į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje su 1500 eurų parama pragyvenimui, o vėliau – ir į progresyvių technologijų šerdį – Silicio slėnį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė