Š.Korėja stabdo branduolinę ginklavimosi programą? (0)

Kim Jong Unas

Kim Jong Unas

Vakar (vasario 29 d.) netikėtą žingsnį žengė uždara, komunistinė Šiaurės Korėjos valdžia. Buvo paskelbta, kad sutinka sustabdyti savo branduolinę programą ir vėl įsileisti Jungtinių Tautų (JT) inspektorius.

Tai gana netikėtas komunistinės valstybės gestas po ilgamečio valstybės lyderio Kim Jong Ilo mirties praėjusių metų pabaigoje. Iki tol nebuvo jokio diplomatinio bendravimo tarp Š.Korėjos ir vakarų pasaulio. Tarptautinė bendruomenė reagavo į tai teigiamai ir išreiškė viltį į teigiamus pokyčius. Mainais už tai JAV Pchenjanui pažadėjo humanitarinę pagalbą – 240 000 tonų maisto.

Tačiau ne mažai ekspertų skeptiškai vertina šį susitarimą, nes Šiaurės Korėja anksčiau jau yra žadėjusi nutraukti savo branduolinę programą, bet po kurio laiko persigalvodavo ir sustabdydavo derybas.

Šiaurės Korėja skelbiasi jau atlikusi bent du branduolinio ginklo bandymus. Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) inspektoriai išvyko 2009 metais, kuomet komunistinės santvarkos vadovai apkaltino B.Obamos administraciją priešišku nusistatymu ir šešiašalio susitarimo nutraukimu.

Šiemet prie valstybės valdymo vairo oficialiai prisaikdintas Kim Jong Ilo sūnus Kim Jong Unas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė