Steigiamas Naglio Puteikio teismo proceso visuomeninių stebėtojų komitetas (5)

Naglis Puteikis ir jo sustabdyti „stiklainiai“ | Alkas.lt montažas

Naglis Puteikis ir jo sustabdyti „stiklainiai“ | Alkas.lt montažas

Vasario 28 d. grupė Lietuvos piliečių išplatino pareiškimą  apie tai, kad yra steigiamas Naglio Puteikio teismo proceso visuomeninių stebėtojų komitetas.  Pareiškime rašoma, kad pagrindinis steigiamo komiteto siekis yra užtikrinti, kad ši baudžiamoji byla būtų nagrinėjama atvirai ir skaidriai, o teismo sprendimo juridiniai motyvai išviešinti ir įtikinamai paaiškinti visuomenei.

„Ryškiu ir plataus atgarsio visuomenėje sulaukusiu abejotinos teisėsaugos institucijų veiklos pavyzdžiu tapo Nagliui Puteikiui iškelta baudžiamoji byla. Visuomenei žinomos jos iškėlimo aplinkybės duoda pagrindo būgštauti, kad prasidėjęs teismo procesas gali tapti dar vienu suinteresuotų asmenų grupės mėginimu, pasitelkus šalies teisėsaugos institucijas, susidoroti su viešąjį interesą principingai gynusiu pareigūnu“, – teigiama teismo proceso visuomeninių stebėtojų komiteto steigėjų pareiškime, kurį pasirašyti raginami visi iniciatyvai pritariantys Lietuvos piliečiai.

Pareiškimą pasirašė: Leonas Ašmantas, Bronislovas Genzelis, Edvardas Čiuldė, Vytautas Rubavičius, Romualdas Ozolas, Bronius Leonavičius, Algirdas Endriukaitis, Aušra Maldeikienė, Vytautas Daujotis, Audrys Karalius, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Eugenijus Skrupskelis, Vidmantas Povilionis, Stanislovas Švedarauskas, Linas Zasimavičius, Vytautas Kolesnikovas, Vykintas Vaitkevičius, Nerijus Stasiulis ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.  Visi Lietuvos piliečiai raginami paremti šią pilietinio solidarumo iniciatyvą ir tapti veikliais Komiteto nariais. Pareiškimą internetu galima pasirašyti ČIA.

Pagrindinėmis teismo proceso visuomeninių stebėtojų komiteto veiklos kryptimis įvardinamas rūpinimasis išsamiu visuomenės informuotumu apie bylos iškėlimo aplinkybes, siekimas užtikrinti nuolatinį teismo proceso eigos stebėjimą ir reguliarų visuomenės bei žiniasklaidos informavimą. Tuo pačiu bus reikalaujama byloje priimto nuosprendžio motyvų viešumo užtikrinimo, sudarant galimybę Lietuvos piliečiams objektyviai įvertinti jo pagrįstumą ir adekvačiai į jį reaguoti.

„Tikime, kad šio komiteto įsteigimas ir teismo proceso stebėsena taps vienu iš pirmųjų realių žingsnių ir svarbiu precedentu siekiant pagrindinio tikslo – sukurti visuomeninių tarėjų institutą Lietuvos teismuose bei iš esmės pertvarkyti visas teisingumą vykdančias įstaigas paverčiant jas demokratiškomis, atviromis ir piliečių pasitikėjimą turinčiomis institucijomis“ – tvirtina paraiškovai.

Baudžiamoji byla Nagliui Puteikiui buvo iškelta tuomet kai jis dirbdamas Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vadovu atsisakė suderinti žemės sklypo detalųjį planą Klaipėdos Herkaus Manto g. 11, pagal kurį UAB „Investicijų kvadrantui“ būtų buvę leista statyti naujus pastatus.  N.Puteikis šio plano nederino netgi po to kai pernai jį tai padaryti įpareigojo Vyriausiasis administracinis teismas.

Šių  metų sausio 11 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas nusprendė, kad N.Puteikis elgėsi teisėtai, nes suderinti reikalaujamame detaliajame plane numatytos statybos neatitiko 2006 metais KPD patvirtintų planavimo sąlygų.

„Pagrindinis motyvas – statytojas turėjo projektuoti pagal Departamento sąlygas 2 pastatus, o suprojektavo 1 susidedantį iš 6 bokštų. Todėl ne aš, o statytojai pažeidė vyriausiojo administracinio teismo sprendimą,“ – Alkas.lt redakcijai po išteisinamojo teismo sprendimo sakė seimo narys Naglis Puteikis.

Pasak N.Puteikio, jeigu teismas būtų pripažinęs UAB „Investicijų kvadrantas“ nepagrįstas pretenzijas, tai būtų tapę signalu valstybės tarnautojams, kad mūsų šalyje paprasčiau ir saugiau ne saugoti vertybes, o imti kyšius suderinant tai, ko nori verslas.

Tačiau teismo procesai dar nebaigti. Šių metų sausio 27 d. N.Puteikio išteisinimą prokurorai apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė