Apie Kovo 11-osios eitynes – pokalbis su Ričardu Čekučiu (35)

Ričardas Čekutis | A.Solomino, DELFI nuotr.

Ričardas Čekutis | A.Solomino, DELFI nuotr.

Kovo 11 – Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės dieną kaip ir kasmet tautiškai nusiteikęs jaunimas vėl surengs jau tradicinėmis tapusias Kovo 11-osios eitynes. Nuo 2009 m.  iki tol savaimines Kovo 11-osios eitynes rengti ėmė trys patriotinės organizacijos: Lietuvių Tautinis Centras (LTC), Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga (LTJS) ir neformali organizacija Nacionalinis Frontas.

Apie šių metų rengiamas Kovo 11-osios eitynes su LTC vadovu Ričardu Čekučiu kalbasi  Tadas Dapšys.

T.Dapšys: Ko siekiama Kovo 11 – tosios eitynėmis? Kodėl Lietuvių Tautinis Centras (LTC) 2009 m. perėmė eitynių organizavimą?

R.Čekutis: Kovo 11-ąją, tradiciškai, atiduodame pagarbą žmonėms, kurie liko ištikimi visų kartų ir visų laikų laisvės kovotojų idealams, o taip pat neleidžiame jaunimui pamiršti, kad laisvė yra labai sunkiai iškovojama, tačiau labai lengvai prarandama. Mūsų žmonės ir anksčiau dalyvaudavo eitynėse, tačiau tik 2009 metais Lietuvių Tautinis Centras perėmė organizavimą, nes iki tol neturėjome jokios registruotos visuomeninės organizacijos, kuri galėtų kalbėti ir veikti visų tautinių jėgų vardu. O ir pačiai organizacijai lengviau yra gauti leidimą renginiams.

Kas dalyvauja Kovo 11 eisenoje? Ar bet kuris žmogus gali dalyvauti? Galbūt yra išimčių?

Eitynėse gali dalyvauti visi Lietuvos Respublikos ir užsienio piliečiai, kurie pripažįsta Lietuvos laisvės iškovojimus bei teisę į laisvą tautų apsisprendimą. Taip pat eitynėse dalyvauja visi tie, kuriems Kovo 11-oji atvėrė galimybes patiems kurti Nepriklausomą Lietuvos valstybę, kuriems ši data yra brangi ir prasminga. „Juodųjų sąrašų“, kuriuose būtų įrašyti nepageidautini asmenys, tikrai neturime.

Kodėl LTC neprisijungia prie valstybinių Kovo 11-osios renginių, minėjimų?

Valstybiniai renginiai yra nuobodūs ir monotoniški. Kartais atrodo, jog jie organizuojami vien tam, kad politikai turėtų galimybę pakalbėti ir pasirodyti rinkėjams. Kita vertus, neįmanoma surežisuoti meilės Tėvynei, kad ir koks tobulas scenarijus bebūtų parašytas.

Kaip manote, kodėl šis renginys susilaukia tokios didelės žiniasklaidos ir žmonių teisių stebėtojų kritikos?

„Neigiama“ reakcija tėra kosmopolitinės žiniasklaidos, gyvenančios iš visokių Briuselio fondų, kuriamas mitas – kasmet didėjantis eisenos dalyvių skaičius – puikus to įrodymas. Vadinamieji „žmogaus teisių“ gynėjai yra brangiai apmokami minčių policininkai, kuriems tikrosios žmogaus teisės nerūpi – neteko girdėti, kad jie gintų neįgaliuosius, pensininkus, daugiavaikes motinas ar vaikus. Jiem labiausiai rūpi įvairūs seksualiniai iškrypėliai, o pagrindinė veiklos kryptis – komentarų internete skaitymas ir skundų prokurorams rašymas – „dėl nesantaikos kurstymo“. Jų sąskaitas apmoka Briuselis ir mūsų parsidavusi valdžia, bijanti prarasti „tiesos monopolį“. Deja, Lietuva dar niekada neturėjo tautiškai motyvuotos valdžios, todėl visa šita dykaduonių publika ir jaučiasi lyg inkstai taukuose.

Nepaisant dirbtinai formuojamos viešosios nuomonės, žmonių kiekvienais metais daugėja… Kodėl taip yra?

Žmonės puikiai mato ir supranta, kad mūsų eitynės vyksta sklandžiai, tvarkingai, kad jose dalyvauja tautiškai nusiteikę žmonės, kurių emocijos – nesuvaidintos. Kita vertus, daugelis eilinių piliečių, prisijungusių prie mūsų eitynių, aiškiai pamato, kaip visokie „lygių galimybių“ ir „žmogaus teisių“ minčių policininkai persekioja žmonės už jų nuomonę, kaip mūsų valdžia keliaklupsčiauja prieš užsienį, kaip griaunami valstybės pamatai ir netgi konstitucinė sąranga, organizuojant destrukcinius anarchistų bei ES federalistų judėjimus, kaip nuolat didėja Briuselio „komisarų“ spaudimas tautinėms valstybėms. Žmonės aiškiai supranta, kad mūsų valdžia mus neteisėtai įstūmė į naują sąjungą, vos spėjus išsivaduoti iš senosios, todėl šiandien svarbiausias mūsų uždavinys – atkurti prarastą Nepriklausomybę, kuri buvo parduota liūdnai pagarsėjusio „referendumo“ metu už alaus butelį ir miltelius.

Ką reiškia eisenos metu skanduojamas šūkis – „Lietuva lietuviams“?

„Lietuva – lietuviams“ reiškia ne ką kitą, o Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintus tautinės valstybės pamatus. Ten aiškiai parašyta: „suverenas priklauso tautai“. Taigi, tautai, o ne kažkokiems abstraktiems betaučiams-belyčiams piliečiams, ką mums nuolat bando įteigti kosmopolitai, globalistai ir jų klapčiukai. Visi užsieniečiai, kurie gerbia mūsų valstybę ir Konstituciją, nuolat dalyvauja eitynėse, ir dėl to mes tik džiaugiamės.

Galbūt šiais metais, Kovo 11-osios eisena kažkuo išsiskirs?

Neužbėkime įvykiams už akių. Išskirtinių, anksčiau nematytų momentų tikrai bus – ateikite visi ir pamatysite gyvai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė