Vytautas V.Landsbergis kviečia į poezijos ir muzikos vakarą „Debesys panašūs į žmones“ (video) (10)

V.V.Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

V.V.Landsbergis

Vasario 29 d. 19 val. Kauno Teatro klube (Kauno Architektų namuose, Vilniaus g. 22) iš Vytauto V. Landsbergio lūpų  skambės poezija ir partizanų dainos.  Tą vakarą poetas, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas V. V. Landsbergis skaitys savo eilėraščius iš knygų „Persikūnijimai“ ir „Debesys panašūs į žmones“.

Išplatintame spaudai pranešime teigiama, kad kartu su kompozitoriumi Raimondu Rašpoliausku V.V.Landsbergis pristatys ir paskutiniąją jų kurtą kompaktinę plokštelę „Trylika brolių“. Neseniai išleistas diskas pavadintas jo pagrindinę mintį atspindinčios dainos pavadinimu. „Trylika brolių“. Tai tarsi kodas, kuriame kiekvienas brolis reiškia tam tikrą gyvenimo etapą. Visą plokštelę sudaro pagal paties V.V.Landsbergio ir kitų poetų (Vytauto P. Bložės, Alfonso Nykos-Niliūno) bei lietuvių partizanų tekstus sukurtos dainos.

Šios plokštelės mintis – pokario rezistencija – viena pagrindinių visos V.V.Landsbergio kūrybos idėjų. Režisierius yra pastatęs net tris filmus šia tematika: „Baladė apie Daumantą“, „Kai aš buvau partizanas“, „Partizano žmona“. Lietuvos nacionaliniame teatre teberodomas jo sukurtas spektaklis „Bunkeris“. Anot V.V.Landsbergio, atėjo metas nebeverkti dėl šio skaudaus mūsų tautai laikotarpio, dėl tos gausybės jaunų vyrų, žuvusių Lietuvos miškuose. Nebeverkti ir pradėti džiaugtis, kad esame ainiai tų, kurie nebijojo.

Pasakojimai apie pokarį iš šiandienos taško „Trylikoje brolių“ perpinti autentiškomis partizanų dainomis: rūsčiomis, humoristinėmis, lyrinėmis, filosofiškomis, ironiškomis. R. Rašpoliausko aranžuotės joms suteikė šviesos ir vilties atspalvius. Pats kompozitorius akompanuoja klavišiniais, pučiamaisiais ir kitais instrumentais, pokario rezistencijos temai suteikdamas spalvingą muzikinę dramą.

Šį išskirtinį vakarą visus sukviesiantis Teatro klubas į savo repertuarą įtraukia vis daugiau muzikos. Kovo 8-ąją savo balades čia dainuos Kostas Smoriginas, o kovo 18-ąją koncertuos Miglė Vilčiauskaitė-Migloko kartu su smuikininke Saule Rinkevičiūte bei jos seserimi pianiste Rūta Rinkevičiūte.

Teatro klubo bilietus platina „Tiketa“ ir pats Teatro klubas.

V.V Landsbergis „O žvaigždė puodynėj“:

httpv://www.youtube.com/watch?v=GEuLUxYAjt4

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė