Grupės „Skylė“ bei „Iļģi“ kvečia švęsti pavasario lygiadienį (video) (7)

„Skylė“

„Skylė“

Kasmet apie kovo 20-21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, būsi tyras ir sveikas visus metus. Lygiadienio rytą saulė teka tiksliai rytuose.

Toks paprotys praustis rytą užfiksuotas ir Velykų šventės metu, todėl gali būti, kad kažkada Velykos buvo švenčiamos būtent šią dieną, per pavasario lygiadienį. Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje išvakarėse, kovo 20 d., kartu su Tarptautinė Žemės diena – astronominiu pavasariu.

Jau šį pavasarį po Šv.Kotrynos bažnyčios skliautais iš žiemos stingulio simboliškai persiristi į aktyvųjį metų laiką padės net du koncertai:

kovo 20 d. 19.00 val.  Šv.Kotrynos bažnyčioje – legendinė Latvijos postfolko grupė „Iļģi“ kartu su žinomiausia Latvijos postfolko atlikėja Ilga Reizniece,
kovo 21 d. 19.00 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje – Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

httpv://youtu.be/IGtW8N0RnvI

Rudens ir pavasario lygiadienių pažymėjimui skirti koncertai nuo kitų atlikėjos ir grupės „Skylė“ pasirodymų skiriasi pakylėta, gražioje erdvėje sklandančia nuotaika, subtiliai atsiskleidžiančiu klausytojų pamėgtų dainų repertuaru. Vakarą spalvomis pripildo ir bendrą visumą kuria meniškas apšvietimas bei kokybiškas garsas. Kaskart pasitikdami lygiadienius, muzikantai klausytojams ruošia ir naujų kūrinių bei siekia kitaip paįvairinti programą – po Kotrynos skliautais pasitiktas jau ne vienas lygiadienis, tačiau visi koncertai išskirtiniai: ir specialiai koncertui paruoštais naujais kūriniais, ir subtiliais grupės siurprizais, ir nuotaika, ir apšvietėjo Mariaus Selevičiaus neišsenkančios fantazijos vaisiais – visa apimanti muzikos šventė sugeba kaskart užburti ir nustebinti…

Pavasario lygiadienio koncerte – programa, paįvairinta dainomis-istorijomis iš albumų „Sapnų trofėjai“, „Povandeninės kronikos“, „Babilonas“, „Lukiškių pieva“, roko operos „Jūratė ir Kastytis“. Atėjusieji išgirs dainų iš projekto „Broliai“, skirto partizaniniam Lietuvos laisvės kovų judėjimui. Kartu su grupe scenoje pasirodys styginių kvartetas ir vokalinė vyrų grupė iš choro „Bel Canto“.

„Iļģi“ – senojoje latvių kalboje reiškia „mirusios sielos“. Grupės lyderė Ilga Reizniece, koncertuojanti su „Iļģi“ jau 30 metų, yra grupės dvasia ir tikra legenda Latvijos folko/postfolko scenoje. Daugybę šalių ir festivalių apkeliavusi grupė, pelniusi įvairiausių apdovanojimų, paprastų žmonių mylimi ir Latvijos prezidento pagerbti atlikėjai, pagaliau surengs gražų koncertą ypatingoje Vilniaus scenoje – Šv. Kotrynos bažnyčioje. Pakviesti grupės „Skylė“, jie mielai sutiko kartu paminėti pavasario lygiadienį ir padovanoti subtilią muzikos šventę vilniečiams ir miesto svečiams.

httpv://youtu.be/smDXLZjEsZs

Per pastaruosius trejus metus „Iļģi“ išleido tris albumus, koncertavo JAV, grojo Latvijos ir Europos festivaliuose. Tarptautinį pripažinimą grupei pelnė 2006 metų albumas „Ne vienai dienai“ (Ne uz vienu dienu, Not for One Day), kuris pasiekė atrąją vietą World Music Charts Europe grojaraštyje ir net keturis mėnesius išsilaikė tarp dešimties klausomiausių dainų.

„Iļģi“ įsikūrė 1981 m., prie smuiku grojančios Ilga Reizniece prisijungė Māris Muktupāvels. Jie keliavo po Latviją, studijuodami liaudies dainas ir tradicijas. Kaip sako Ilga Reizniece: „Mums visada įdomi muzika kaip menas, ne tik liaudiškas kilmės aspektas. Mes siekiame išsaugoti Latvijos muzikinį palikimą ir grąžinti žmonėms, kas jau primiršta, ir visuomet patiriame tikrą džiaugsmą atlikdami tokią muziką.“

„Ilgi“

„Ilgi“

Kovo 20 d. 19.00 val.  Latvijos postfolko grupė „Iļģi“

Koncerto trukmė: 1 val. 30 min.
Atlikėjai:
Ilga Reizniece – smuikas, vokalas.
Gatis Gaujenieks – grįžęs iš JAV 1997 m. prisijungė prie grupės; bosinė gitara, giga, garso operatorius. Egons Kronbergs – gitara.
Martinš Linde – perkusija.
Valdas Karpuška – garso režisierius. Marius Selevičius – šviesos dailininkas.
Koncertas vyks:
Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje 2012.03.20 Koncerto pradžia: 19.00 val.
Bilietai:
Bilietus platina BILIETAI.LT:  Kainos nuo 45 lt.
Su „LAISVALAIKIO KLUBO“ kortele 15 % nuolaida dviems bilietams. Studentams ir pensininkams taikoma 10% nuolaida (vienam bilietui).
Vaikai iki 12 metų įleidžiami nemokamai.

„Skylė“Kovo 21 d. 19.00 val.  Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

Atlikėjai:
Aistė Smilgevičiūtė – vokalas
Rokas Radzevičius – akustinė gitara, vokalas Mantvydas Kodis – akordeonas
Kęstutis Drazdauskas – fleita
Jonas Krivickas – elektrinė gitara
Gediminas Žilys – bosinė gitara, kanklės Salvijus Žeimys – mušamieji
Koncerte dalyvaus styginių kvartetas ir vokalinė vyrų grupė (choras “Bel Canto”) Garso režisierius – Valdas Karpuška
Šviesų dailininkas – Marius Selevičius
Koncerto trukmė: 1 val. 40 min.
Koncertas vyks:
Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje 2012.03.21 Koncerto pradžia: 19.00 val.
Bilietai:
Bilietus platina BILIETAI.LT:  Kainos nuo 55 lt.
Su „LAISVALAIKIO KLUBO“ kortele 15 % nuolaida dviems bilietams. Studentams ir pensininkams taikoma 10% nuolaida (vienam bilietui).
Vaikai iki 12 metų įleidžiami nemokamai.

Kategorijos: Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė