Griaunami neteisėti statiniai Vilniuje ir Nidoje (3)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Šiandien (vasario 28 d.) Vilniaus Konstitucijos prospekto 21 adresu esančioje teritorijoje prasidėjo griovimo darbai. Kone prieš du dešimtmečius pradėto statyti viešbučio griuvėsiai jau po poros mėnesių bus nušluoti nuo žemės paviršiaus, o po gerų metų čia iškils naujas verslo centras.

„Pradedam“, – sušuko Vilniaus meras Artūras Zuokas ir prasidėjo specialių traktorių riaumojimas.

„Prisimenu laiką nuo 2004 iki 2008 m., kada dešinysis Neries krantas buvo didžiausia statybų aikštelė Baltijos valstybėse ir šiame regione. Šio pastato griovimas – sakyčiau, istorinis momentas, tai vėl naujas startas, kad į dešinį krantą sugrįžtų statybos“, –  žurnalistams kalbėjo A. Zuokas.

O štai Nidoje šiandien taip pat pradėti griauti pirmieji savavališkai pastatyti statiniai, esanatys netoli Tomo Mano namelio. Tai trys statiniai Skruzdynės gatvėje. Be leidimų jie atsirado vietoj sudegusio sandėliuko.

Daugiau kaip prieš metus priimtos Statybos įstatymo pataisos suteikė teisę legalizuoti savavališkas statybas. Tačiau tik tokiais atvejais, jeigu tos statybos iš viso galimos. Statiniai Nidoje, Skruzdynės gatvėje, jokiu būdu nepatenka į galimų įteisinti sąrašą ir dėl to turi būti nugriauti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) yra perdavusi antstoliui vykdomuosius raštus dėl savavališkos statybos padarinių šalinimo minėtu adresu.

VTPSI primena, kad Arvydas Lapinskas savavališkus pastatus pastatė sudegusio sandėliuko vietoje, neturėdamas statybos leidimo ir pažeisdamas kitus teisės aktus. Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2009 m. gegužės 25 dieną sprendimu už akių patenkino Klaipėdos apskrities viršininko administracijos pateiktą ieškinį atsakovui A. Lapinskui dėl minėtų savavališkų statinių nugriovimo per 40 dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009 m. rugpjūčio 25 dienos nutartimi A. Lapinskui buvo atnaujintas terminas paduoti pareiškimui dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Savavališkų statinių statytojas Klaipėdos miesto apylinkės teismui pateikė pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo, tačiau 2009 m. rugsėjo 23 dienos nutartimi Klaipėdos miesto apylinkės teismas pareiškimo netenkino ir paliko galioti 2009 m. gegužės 25 dienos už akių priimtą sprendimą.

Nuo 2009 m. pabaigos A. Lapinskas bemaž dešimt kartų skundė teismų priimtus sprendimus griauti jo savavališkai pastatytus statinius, teikė prašymus sustabdyti vykdymo veiksmus. Tačiau teismai priimdavo sprendimus palikti galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo nustatyta, jog A. Lapinskas neturėjo statybos leidimo, todėl vykdytos statybos yra savavališkos.

Numatoma, kad griovimo darbai Nidoje užtruks apie savaitę.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Reimundas:

    Būdamas Vilniuje,stebėdavausi,kodėl vis dar stovi komjaunimo viešbučio betoninė pamėklė,gal komjaunimas dar veikia ir neleidžia nuversti.

  2. Algirmantas:

    Vietoij to pastato galėtų padaryti žaliają zoną, o ne užsieniečiams, kažkokius ofisus statyti ir panašius statinius….

  3. Lizdeika:

    nuo kada Vilniuje pastatas “neteisetas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė