Etnokultūrininkai aptarė etninės kultūros padėtį Aukštaitijoje (1)

Aukštaitijos EKGT nariai lankosi ekskursijoje Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje (Kauno r.). | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Aukštaitijos EKGT nariai Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Vasario 24-ąją  – Vieversio dieną, kuomet, mūsų protėvių pastebėjimu, Lietuvoje pasirodo vieversys savo čirenimu žadinantis gamtą ir šaukiantis pavasarį, Aukštaitijos etnokultūrininkai „suskrido“ į Kauną, į pirmąjį 2012 metų posėdį.

Regioninės etninės kultūros globos tarybos nariai, etninės kultūros mokytojai, vaikų folkloro kolektyvų vadovai Kauno rajoną pasirinko neatsitiktinai: čia gyvuoja net 10 vaikų folkloro kolektyvų; Domeikavos gimnazija, lopšelis-darželis „Giliukas“ tvirtai ir nuosekliai pasukę etninio ugdymo kryptimi, etninės kultūros pamokas turi U. Karvelis ir Domeikavos gimnazistai bei Garliavos vidurinės mokyklos moksleiviai – yra ko pasimokyti.

Aukštaitijos EKGT posėdis Kaune | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Aukštaitijos EKGT posėdis Kaune | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Susirinkusius Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos narius pirmiausia pasveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Meras vaizdžiai ir patraukliai pristatė Kauno rajoną: ne tik jo ekonominį patrauklumą, patogią geografinę padėtį ir nuostabią gamtą, bet ir veiklius žmones, susiburiančius kartu ir darbus dirbti, ir būryje pasišokti, padainuoti liaudies dainų. „Etninė kultūra ir jos puoselėjimas svarbi mūsų išlikimui, tautiniam identitetui, todėl malonu matyti tuos mūsų rajono kolektyvus, aktyvius žmones, kuriems gera kartu susiburti, kurie iš kartos į kartą perduoda etnokultūrines vertybes“, – sakė V. Makūnas.

Meras atkreipė dėmesį ne tik į rajono kultūrininkų pasiekimus, bet ir iškėlė problemas teigdamas, kad valstybinė finansavimo sistema nenaudinga kultūrai, kad reikia patiems ieškoti išeičių, papildomų investicijų. „Tačiau brangiausią turtą mes turime – tai žmonės“, – kalbėjo V. Makūnas.

Aukštaitijos EKGT specialistė V.Vasiliauskaitė įteikia Aukštatijos vėliavėlę Kauno r. merui Valerijui Makūnui | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Aukštaitijos EKGT specialistė V.Vasiliauskaitė įteikia Aukštatijos vėliavėlę Kauno r. merui Valerijui Makūnui | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybai nušvietė, kaip etnokultūrinis ugdymas vyksta Kauno rajono lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose.

Posėdžio dalyvius šokiu ir daina pasitiko Domeikavos gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Serbentėlė“. Apie etninį ugdymą šioje mokykloje byloja skaičiai: iš 600 mokyklos mokinių net 100 dalyvauja folkloro kolektyvo veikloje. Ir tai ne tik ansamblio vadovės Daivos Bradauskienės nuopelnas, tai pasiekta visų pirma supratimo ir visos gimnazijos bendro sutelkto darbo dėka.

Kalba Aukštaitijos EKGT pirmininko pavaduotoja J.Balnytė | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Kalba Aukštaitijos EKGT pirmininko pavaduotoja J.Balnytė | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Visi Kauno rajono etnokultūrininkai taip pat nori dirbti vieningai ir sutelktai. Tam paruoštas Kauno rajono etninės kultūros plėtros 2012-2016 metais programos projektas, kurį pristatė Kauno rajono folkloro ansamblių metodinės tarybos pirmininkė, Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininko pavaduotoja Jolanta Balnytė. Tikimasi, kad Programos projektas bus patvirtintas Kauno rajono tarybos.

Kalba EKGT pirmininkė D.Urbanavičienė | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Kalba EKGT pirmininkė D.Urbanavičienė | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyta 2011 metų etninės kultūros renginių stebėsena Aukštaitijos regione bei patvirtintas regioninės tarybos 2012 metų veiklos planas. Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė pristatė būsimą diskusiją seime apie teritorinę administracinę reformą.

Raudondvario dvaras | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Raudondvario dvaras | V.Vasiliauskaitės, Alkas.lt nuotr.

Po posėdžio tarybos nariai, lydimi Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojos Alvyros Čičinskienės, aplankė atkuriamą Raudondvario dvaro kompleksą, Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų Vilkijoje ir Babtų kultūros centrą.

Svetingai priimti kauniečių Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos nariai grįžo į namus įkvėpti naujiems darbams.

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė