ESBO komisaras ieško ir randa „tam tikrų neaiškumų susijusių su Švietimo įstatymu“ (14)

K.Volebekas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

K.Volebekas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Vasario 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį ESBO komisarą tautinių mažumų klausimais Knutą Volebeką. Susitikime buvo aptarta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų padėtis, kitų šalių patirtis, ESBO vaidmuo skatinant visuomenės integracijos procesus.

Po susitikimo su Prezidente K.Volebekas pažymėjo, kad esama tam tikrų neaiškumų, susijusių su Švietimo įstatymu, kuriuo nepatenkinta šalies lenkų mažuma ir sakė tikįs, kad išeitis bus rasta, – praneša BNS ir cituoja šio aukšto ES valdininko žodžius:

„Manau, esama tam tikrų neaiškumų, susijusių su Švietimo įstatymu, kadangi jis buvo neseniai priimtas, bet per pokalbius su švietimo ministru, ministerijoje yra atvirumas dėl šio įstatymo įgyvendinimo. /…/ Esu tikras, kad galima rasti būdą, kaip suderinti tiek Vyriausybės norą turėti naują švietimo įstatymą, tiek šiuo atveju lenkų mažumos susirūpinimą“.

K.Volebekas vengė tiesiai atsakyti į žurnalistų klausimą – ar be lenkų nusiskundimų dėl Švietimo įstatymo yra skundų ir iš kitų Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų?

K.Volebekas probleminiais Lietuvos tautinių mažumų klausimais įvardijo nuolat Lenkų rinkimų akcijos eskaluojamus klausimus dėl pernai vasarą priimto Švietimo įstatymo ir pavardžių ir vietovardžių rašybos.

Komisaras teigė negalįs atskleisti Vyriausybei pateiktų rekomendacijų, parengtų po jo vizito į Lietuvą 2011 metų lapkritį, turinio:

„Aš patenkintas, kad Vyriausybė, atrodo, rimtai žiūri į mano rekomendacijas, jie sakė man, kad jas vertina, dirba ties jomis ir pateiks atsakymą kai aš čia atvyksiu vėliau“, – cituoja ES valdininką BNS.

K.Volebekas Lietuvoje ir Lenkijoje lankėsi 2011 metų lapkritį. Lietuvoje jis vertino su tautinėmis mažumomis susijusią teisinę bazę, jų padėtį, tautinių mažumų kalbų vartojimą viešajame gyvenime. Lenkijoje ESBO atstovas vertino lietuvių tautinės mažumos padėtį kalbos vartojimo ir švietimo srityse.

Anksčiau buvo pranešta, kad komisaro pranešimas apie padėtį Lietuvoje ir Lenkijoje turėtų būti pristatytas gegužės mėnesį.

ESBO komisaro tautinėms mažumoms pareiga yra stebėti ESBO regione kylančias etnines įtampas ir užkirsti joms kelią prevencinės diplomatijos priemonėmis.

Kitas K.Volebeko vizitas į Lietuvą numatytas šių metų kovo pabaigoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė