Tatuiruotės: svarbu ne tik grožis, bet ir saugumas! (1)

Ar dera nepilnamečiui savo kūną puošti tatuiruotėmis? Medikai tuo abejoja, tačiau lemiamą sprendimą priima tėvai – tik gavus raštišką jų sutikimą, tatuiruočių meistrai nepilnamečiui gali  padaryti ilgalaikį piešinį ant kūno.

„Jaunuoliai, apakinti noro turėti tatuiruotę, neretai nesusimąsto, kad tai ne tokia jau nekalta procedūra. Pasidaryti tatuiruotę yra lengviau ir pigiau, negu paskui ją panaikinti. Be to, būtina žinoti, kad dėl neatsakingai padarytos tatuiruotės gali grėsti įvairios alerginės reakcijos, odos infekcijos, netgi kraujo ligos.  Mes negalime paauglių perkalbėti nesitatuiruoti savo kūno, tačiau galima suteikti kuo daugiau informacijos apie tatuiruotes ir perspėti, ką jie turėtų žinoti prieš sėsdami į tatuiruočių meistro kėdę“ – pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Dovilė Ubytė. Specialistė Klaipėdos M. Mažvydo progimnazijos moksleiviams parengė paskaitą apie tatuiruotes ir kitas grožio procedūras.

Ką reikia žinoti prieš darantis tatuiruotę?

• Tatuiravimui, ilgalaikiam (permanentiniam) makiažui naudojami dažai turi būti pilami į vienkartinį indą ir naudojami tik vienam paslaugos vartotojui. Draudžiama likusius dažus naudoti kitam paslaugos vartotojui.
• Tatuiruočių eskizai turi būti vienkartiniai.
• Patalpa, kurioje atliekama paslauga turi būti tinkamai prižiūrima, švari, šviesi, atskirta nuo kitų patalpų užuolaidomis ar pertvaromis.
• Prieš atliekant procedūrą kliento oda turi būti dezinfekuota. Po procedūros jam turi būti paaiškinta kaip pažeistą vietą prižiūrėti.

Mitai apie tatuiruotes:

• „Kai man darė tatuiruotę buvo daug kraujo ir labai skaudėjo. Ar tai normalu?.“ NE, tai NENORMALU! Galėjo skaudėti ir kraujuoti dėl šių priežasčių:
a) Šis „specialistas“ neturi profesionalios reguliuojamos aparatūros, kuri leidžia vykdyti darbą skirtingu greičiu ir paisyti kliento komforto.
b) Šis „specialistas“ nenaudoja vienkartinių adatų. O adatos po kiekvieno naudojimo atbunka ir todėl kiekvienas kitas darymas yra skausmingesnis ir skausmingesnis. Taip pat atsiranda didžiulė galimybė užsikrėsti hepatitu, AIDS ir pan.
c) Šis „specialistas“ naudoja nekokybiškus ir pigius dažus, kurie yra sunkiau įnešami į odą. Dėl to žmogaus oda nereikalingai traumuojama, o tatuiruotė gyja net iki mėnesių vietoje savaitės.

• „Reikėjo ateiti pas meistrą tris kartus, kad pasidaryti vieną (beje nedidelę) tatuiruotę. Meistras aiškino, kad tatuiruotės daromos per keletą kartų. Ar taip turi būti?“ NE, taip NETURI BŪTI! Profesionalus meistras oficialiame salone padaro tatuiruotę per vieną kartą. Mėgėjai, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tatuiruotės. O tai nereikalingas odos traumavimas ir papildoma rizika užsikrėsti nešvariuose salonuose. Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra didelių (pvz. ant visos nugaros) tatuiruočių darymas.

•  „Tatuiruotė atrodo daug paprasčiau negu atrodė piešinys ant popieriaus, bet meistras sakė, kad taip gerai.“ NE, taip NEGERAI! Tikras meistras padarys savo klientui piešinį „vienas prie vieno“. Tikras meistras turi turėti specialų savo darbų katalogą, kur yra du variantai: vienas – piešinys ant popieriaus, kitas – padarytos pagal tą piešinį tatuiruotės ant kūno nuotrauka. Jie turi būti vienodi. Nekvalifikuoti tatuiruotojai dėl patirties ir specialios aparatūros stokos nesugeba kokybiškai pavaizduoti piešinio ant jūsų kūno. Jie interpretuoja savaip, t.y. padaro apytikslę ir visada supaprastintą Jūsų pasirinkto piešinio kopiją ant jūsų kūno. Todėl jeigu meistras neturi tokio specialaus katalogo, reiškia juo padarytos tatuiruotės ant kūno neatrodys kaip piešinys ant popieriaus.

• „Prestižiniuose vietose tatuiruotės kainuoja brangiau, o kokybė ta pati, kaip ir kituose salonuose, ar tai tiesa?“ NE, tai NETIESA! Procedūros sterilumo užtikrinimas, kokybiškos tatuiruotės atlikimas reikalauja labai didelių investicijų, nes originali įranga ir dažai, specialūs medicininiai aparatai (autoklavai) kainuoja labai brangiai.  Jeigu tatuiruočių „darytojas“ nesugeba išleisti pakankamai lėšų, kad įsikurtų geroje, prestižinėje vietoje, jis tuo labiau gali nesugebėti užtikrinti nei tatuiruotės kokybės, nei kliento sveikatos saugumo.

• „Tatuiruotę reikia atnaujinti kas 2 metus. Meistras sakė, kad tai normalu.“ NE, tai NENORMALU! Kokybiškai atlikta tatuiruotė laikosi visą jūsų gyvenimą, jos nereikia ryškinti nei po dviejų, nei po penkių, nei po dešimties metų. Originalūs tatuiravimo dažai yra labai brangūs, nes reikalauja didelių mokslinių ir technologinių tyrimų ir jų gamyba yra itin sudėtinga. O naudojant pačius pigiausius dažus, tatuiruotė išblunka per porą metų ir būtinai reikalauja paryškinimo.

„Kaip pastebėjote,  yra mitų, kurie nepasitvirtina, todėl prieš darant tatuiruotę, vertėtų viską išsiaiškinti apie saloną, kuriame ją ruošiatės daryti. Jeigu salone nėra įvykdomi visi šie pagrindiniai reikalavimai, geriau tatuiruotės ten nesidarykite“, – patarė visuomenės sveikatos specialistė D. Ubytė.

MITAI APIE TATUIRUOTES:
• ,,Kai man darė tatuiruotę buvo daug kraujo ir labai skaudėjo. Ar tai normalu?.”

NE, tai NENORMALU! Galėjo skaudėti ir kraujuoti dėl šių priežasčių:
a) Šis “specialistas” neturi profesionalios reguliuojamos aparatūros, kuri leidžia vykdyti darbą skirtingu greičiu ir paisyti kliento komforto.
b) Šis “specialistas” nenaudoja vienkartinių adatų. O adatos po kiekvieno naudojimo atbunka ir todėl kiekvienas kitas darymas yra skausmingesnis ir skausmingesnis. Taip pat atsiranda didžiulė galimybė užsikrėsti hepatitu, AIDS ir pan.
c) Šis ,,specialistas” naudoja nekokybiškus ir pigius dažus, kurie yra sunkiau įnešami į odą. Dėl to žmogaus oda nereikalingai traumuojama, o tatuiruotė gyja net iki mėnesių vietoje savaitės.

• ,,Reikėjo ateiti pas meistrą tris kartus, kad pasidaryti vieną (beje nedidelę) tatuiruotę. Meistras aiškino, kad tatuiruotės daromos per keletą kartų. Ar taip turi būti?“

NE, taip NETURI BŪTI! Profesionalus meistras oficialiame salone padaro tatuiruotę per vieną kartą. Mėgėjai, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tatuiruotės. O tai nereikalingas odos traumavimas ir papildoma rizika užsikrėsti nešvariuose salonuose.
Vienintelė išimtis iš šios taisyklės yra didelių (pvz. ant visos nugaros) tatuiruočių darymas.

•  „Tatuiruotė atrodo daug paprasčiau negu atrodė piešinys ant popieriaus, bet meistras sakė, kad taip gerai.“

NE, taip NEGERAI! Tikras meistras padarys savo klientui piešinį „vienas prie vieno“.
Tikras meistras turi turėti specialų savo darbų katalogą, kur yra du variantai: vienas – piešinys ant popieriaus, kitas – padarytos pagal tą piešinį tatuiruotės ant kūno nuotrauka. Jie turi būti vienodi.

Nekvalifikuoti tatuiruotojai dėl patirties ir specialios aparatūros stokos nesugeba kokybiškai pavaizduoti piešinio ant jūsų kūno. Jie interpretuoja savaip, t.y. padaro apytikslę ir visada supaprastintą Jūsų pasirinkto piešinio kopiją ant jūsų kūno. Todėl jeigu meistras neturi tokio specialaus katalogo, reiškia juo padarytos tatuiruotės ant kūno neatrodys kaip piešinys ant popieriaus.

• “Prestižiniuose vietose tatuiruotės kainuoja brangiau, o kokybė ta pati, kaip ir kituose salonuose, ar tai tiesa?“

NE, tai NETIESA! Procedūros sterilumo užtikrinimas, kokybiškos tatuiruotės atlikimas reikalauja labai didelių investicijų, nes originali įranga ir dažai, specialūs medicininiai aparatai (autoklavai) kainuoja labai brangiai.  Jeigu tatuiruočių „darytojas“ nesugeba išleisti pakankamai lėšų, kad įsikurtų geroje, prestižinėje vietoje, jis tuo labiau gali nesugebėti užtikrinti nei tatuiruotės kokybės, nei kliento sveikatos saugumo.

• “Tatuiruotę reikia atnaujinti kas 2 metus. Meistras sakė, kad tai normalu.“

NE, tai NENORMALU! Kokybiškai atlikta tatuiruotė laikosi visą jūsų gyvenimą, jos nereikia ryškinti nei po dviejų, nei po penkių, nei po dešimties metų. Originalūs tatuiravimo dažai yra labai brangūs, nes reikalauja didelių mokslinių ir technologinių tyrimų ir jų gamyba yra itin sudėtinga. O naudojant pačius pigiausius dažus, tatuiruotė išblunka per porą metų ir būtinai reikalauja paryškinimo.

Kategorijos: Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė