Šiųmetė Kaziuko mugė džiugins naujovių gausa (0)

Užgavėnėms žiemos iš kiemo neišvarius, šią svarbią užduotį perims kita ne mažiau vilniečių ir miesto svečių mylima šventė – pirmąjį kovo savaitgalį sostinės senamiesčio gatves tradiciškai užlies Kaziuko mugės šurmulys. Šiemet ji bus gausi ne tik liaudies meistrų darbais, bet ir ypatingais renginiais.

„Mums labai svarbu, kad šių metų mugė kiekvienam dalyviui ir svečiui taptų įsimintiniausia pavasario švente. Ta proga, pasitiksime ir lydėsime juos su klajojančiais muzikantais, taip pat vaišinsime blynais ir arbata iš važiuojančio pečiaus. O kur dar Rotušės koncertai, šokiai bei pasakorių varžytuvės? Nepamirškim ir vaikų toj pačioj aikštėj laukiančio arkliuko bei ten šėlsiančių šeimininkių su saldžiausiais kepiniais. Mieli lietuviai, kviečiame jus pasitikti pavasarį garsiai“ , – į Kaziuko mugę kviečia šventiškai nusiteikęs Vytenis Urba, kuriam šiemet patikėta ją organizuoti.

„Kad viskas būtų kaip pridera, rengsime geriausių, išradingiausių liaudies meno, tautinio ir kulinarinio paveldo meistrų bei jų darbų rinkimus. Taip pat skelbsime populiariausio gaminio, metų naujienos, Vilniaus suvenyro nugalėtojus,“ – dalijasi idėjomis V.Urba.

Dėl itin didelio meistrų patogumui, mugės teritorija šįkart bus suskirstyta į specialias erdves. Pagrindinėse Kaziuko mugės zonose įsikurs tautinio ir kulinarinio paveldo puoselėtojai, tradicinius tautodailės bei dailiųjų amatų gaminius pristatantys svečiai iš visos Lietuvos.

Šventė taip pat nusidrieks per Maironio gatvę, Katedros ir Lukiškių aikštes, Odminių skverą. Šiose erdvėse bus galima rasti vaikų globos namų jaunųjų menininkų, neįgaliųjų draugijų liaudies amatų meistrų darbų, Vilniaus dailės akademijos, meno kolegijų ir mokyklų studentų rankdarbių, šiuolaikinio ir avangardinio meno meistrų gaminių, bei atskirą gurmanams skirtą kiemelį. Taip pat atgis ir Tymo kvartalas. Čia bus įrengtas Kaziuko antikvariato kiemas.

Svarbu paminėti, kad mugėje, tradiciškai, bus rengiamos regionų dienos, kurių šeimininkais šiemet taps užsispyrėliai žemaičiai. Kad niekas šeimininkų žodžiu neabejotų, Užupio respublikos konstitucija ta proga bus išversta į žemaičių kalbą. Savo sugebėjimus demonstruos Žemaitijos liaudies meistrai-amatininkai ir dailidės, kalviai ir puodžiai, pynėjai ir audėjai, koncertuos krašto kultūros ir meno kolektyvai. Kad nė vieno nenuviltų ir savo nagingumą bei originalumą įrodytų, mugės proga žemaičiai į Vilnių atveš ypatingą prietaisą, kurį vadina aštuonračiu.

Negana to, šiųmetėje mugėje bus tęsiamos ir kelių šimtų metų senumo tradicijos – Gedimino prospekto pradžioje iškils didžiuliai Kaziuko vartai, svečiai kaldinsis Kaziuko monetas, o galiausiai žygiuos tradicinėse teatralizuotose eitynėse.

Svečiai iš užsienio šiemet taip pat nebus nuskriausti – jų susitikimo ir linksmybių pradžios vieta skelbiama atkarpa prie Lukiškių aikštės. Pasak Kaziuko rengėjų, tokiu būdu niekam nekils abejonių, kur ieškoti priklydusio brolio latvio ar seniai matyto draugo iš toliau. Toje pačioje Lukiškių aikštėje vyks ir alternatyvioji Kaziuko mugė – čia visą savaitgalį linksminsis neformaliai nusiteikęs jaunimas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė