Knygų mugėje prisistatys žurnalas „Liaudies kultūra“ (1)

Liaudies kultura, 2011, Nr.6Vasario 24 d. 11 val. Vilniaus knygų mugėje  vienintelis Lietuvoje periodinis etnologinės pakraipos mokslo ir kultūros žurnalas „Liaudies kultūra“ surengs pokalbį apie aktualius šiandienos kultūros klausimus „Baltiškoji kultūra po stiklu ir gyvenime“.

Pokalbyje dalyvaus: žurnalo „Liaudies kultūra“ vyriausioji redaktorė Dalia Rastenienė, redaktorius, mitologas dr. Dainius Razauskas, kultūros istorikė habil. dr. Ingė Lukšaitė, archeologas dr. Vykintas Vaitkevičius, baltiškos muzikos leidyklos „Dangus“ vadovas, festivalio „Mėnuo Juodaragis“ rengėjas Ugnius Liogė.

Žurnalas „Liaudies kultūra“ buvo įsteigtas dar Sąjūdžio priešaušryje 1988 m. ir yra leidžiamas jau 21 metus. Šis žurnalas suvaidino didžiulį vaidmenį gaivinant nacionalinę savimonę ir padarė reikšmingą įtaką Atgimimo sąjūdžiui. Žurnalo steigėjas ir leidėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC). Apimtis – 10 sp. l., periodiškumas – 6 numeriai per metus. Elektroniniai žurnalo variantai skelbiami LLKC svetainėje. Taip pat yra sukurtas žurnalo internetinis puslapis socialiniame tinkle „Facebook“.

Žurnalas „Liaudies kultūra“ yra tarsi „tiltas“ tarp mokslininkų ir labai plačios auditorijos, kurią sudaro kultūros ir švietimo darbuotojai, kiti etninės kultūros puoselėtojai. Šiame žurnale pateikiami tiek svarūs moksliniai tyrimai, tiek publicistiniai straipsniai apie įvairius etninės kultūros reiškinius, diskusijos aktualiomis temomis ir kita plačiąją visuomenę dominanti informacija.

„Liaudies kultūroje“ skelbiami lietuvių archeologijos, mitologijos, tautosakos, etnografijos, liaudies muzikos ir šokio, tautodailės ir kitų etninės kultūros sričių tyrinėjimai, nagrinėjamos šiuolaikinės lietuvių etninės kultūros klausimai, jos regioninės apraiškos, tautinių mažumų kultūros bruožai, XX a. 7-9 dešimtmečio kultūriniai sąjūdžiai, kurių ideologinis pagrindas susijęs su etnine kultūra, supažindinama su Baltijos regiono ir pasaulio tautų kultūromis, skelbiami etnologinės medžiagos šaltiniai ir žymių pasaulio kultūros tyrinėtojų darbai.

Daugiau apie žurnalą „Liaudies kultūra“ skaitykite ČIA.

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė