Šiandien prie Prezidentūros vyks visuomeninė akcija „Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“ (audio, video) (8)

„Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“ | Alkas.lt fotomontažas

„Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“

Šiandien vasario 22 d. 12 valandą, Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, prie Respublikos Prezidento rūmų įvairios visuomeninės organizacijos rengia pilietinę akciją-mitingą „Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“.

Mitinge bus reikalaujama iki Kovo 11 d. išviešinti visų šalies partijų, aukštų politikų, teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnų ryšius su šešėliniu verslu ir kitomis nusikalstamomis struktūromis, paskelbti duomenis apie jų gaunamus pinigus iš šių struktūrų ir galimai neteisėtą praturtėjimą. Taip pat nedelsiant sugrąžinti į pareigas be jokio aiškaus pagrindo nušalintus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą ir atleisti iš pareigų susikompromitavusį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir visus kitus su šešėliniu verslu ir kriminaliniu pasauliu susijusius valdžios pareigūnus.

Mitingo rengėjų išplatintame kreipimesi rašoma: „Per Užgavėnes vejame žiemą iš savo kiemo. Metas vyti ir melo, neteisingumo įšalą iš mūsų valstybės. Metas pareikalauti, kad mūsų politikai ir pareigūnai nusimestų neskaidrių ryšių bei įsipareigojimų naštą, trukdančią jiems sąžiningai tarnauti Lietuvai, ginti tiesą, teisingumą ir laisvę.

Metas priminti mūsų rinktai valdžiai Konstituciją: Lietuvos Respublikoje valdžia tarnauja žmonėms. Nepaaiškindami savo sprendimų, slėpdami nuo žmonių tiesą, paklusdami šešėlinių jėgų prievartai, politikai pažeidžia pagrindinį šalies įstatymą ir griauna konstitucinę tvarką.

Atėjo metas mums, laisvos Lietuvos žmonėms, prisiminti Trečiąjį Konstitucijos straipsnį: Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką.

Laikas ir mums išgirsti Amerikos prezidento Teddo Roosevelto savo tautai pasakytus žodžius: Kai valstybės lyderiai pasuka valstybės vairą melo keliais, kai jie pradeda pažeidinėti Konstituciją, kai jų elgesys neatitinka mūsų lūkesčių, kiekvieno piliečio teisė ir pareiga išsakyti savo nerimą garsiai atsakingu balsu ir pakeisti valstybės valdymo būdą – kiekvienas, kuris to nepadaro, turėtų būti apkaltintas patriotizmo išdavyste“.

Kreipimesi raginama: „Priverskime valdžią apsivalyti pačią ir iš esmės pertvarkyti teisėtvarką – išlaisvinti ją iš kriminalinių ir kitų neskaidrių ryšių, padaryti kompetentingą, atsakingą ir drąsia“.

Mitingo išvakarėse vasario 21 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko spaudos konferencija kurioje pilietinės akcijos „Išvykime iš Lietuvos neteisingumo įšalą“ rengėjai pristatė pilietinės akcijos idėja ir tikslus, atsakė į žurnalistų klausimus. Spaudos konferencijoje dalyvavo: Nepriklausomybės Akto signatarai Bronius Genzelis ir Romualdas Ozolas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, „Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys ir kiti.

„Reikalaujame nedelsiant sugrąžinti į pareigas be aiškių argumentų atleistus FNTT vadovus. Kol valdžia nepateikė argumentų, turi būt atstatyti šitie pareigūnai. Mes reikalaujame, kad būtų atstatydintas vidaus reikalų ministras R.Palaitis. Tris savaites žmogus išdavinėjo tarnybinę paslaptį apie tikrinimą poligrafu, vakar mes sužinojome, kad šitas žmogus, kuris tris savaites vedė informacinį karą žiniasklaidoje su statutiniais pareigūnais, “yra ne prie ko„. Tai kam mums ministras, kurie yra “ne prie ko„? Tokių pareigūnų, kurie yra “ne prie ko„, laisvai Lietuvai tikrai nereikia“, – vakar Seime per spaudos konferenciją sakė Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys.

Klausykite šios spaudos konferencijos garso įrašo:

Žiūrėkite video reportažo ištraukas iš šios spaudos konferencijos (lrs.lt video medžiaga):

 

Vakar Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą rengti mitingą prie Prezidentūros. Tai BNS-ui patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento vadovas Julius Morkūnas, leidimas mitingui trečiadienį S.Daukanto aikštėje išduotas nuo 12 iki 13 val., jame leista dalyvauti iki 1000 žmonių.

Diskusijas dėl teisėtvarkos ir slaptųjų tarnybų pareigūnų ryšių su šešėliniu verslu visuomenėje įsiplieskė kai praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Šie pareigūnai iš darbo buvo atleisti kitą dieną po to, kai vidaus reikalų ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. V.Gailius ir V.Giržadas ministro sprendimą juos atleisti iš pareigų apskundė teismui.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  pateisindama ministro R.Palaičio sprendimą atleistus FNTT vadovus apkaltino politikavimu. FNTT pareigūnai pasak D.Grybauskaitės atleisti, nes „nelabai gerai“ pasirodė po to kai prokuratūros prašymu Valstybės saugumo departamentas (VSD) atliko tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

Vasario 20 d. Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.

Šiandien prie Prezidentūros rengiama visuomeninė akcija ir jos tikslai bus komentuojami „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ . Laidos klausimas „Ar pritariate mitingo organizatorių iškeltiems reikalavimams?“. Į šį klausimą internetu iki 14:40 val. galite atsakyti ČIA (galima rašyti ir savo komentarus radijo laidai).

Klausykite radijo laidos „Dienos klausimas“ (tiesiogiai: 13:29-13:40 val.; 13:49-14:00 val.; 14:10-14:20 val. ir 14:27-14:40 val.).

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė